شبکه ایمن

Google multi search چیست ؟ انقلابی در جست و جوی گوگل

گوگل به عنوان قدرت اول دنیای وب، هیچوقت از معرفی امکانات جدید برای موتور جست و جویش دست نمی کشد. این غول صنعت تکنولوژی هر روز دارد خودش را آپدیت می کند و همه چیز در آن در حال پیشرفت است. در اینجا قرار نیست کاری با الگوریتم ها و آپدیت های سئو سایت آن داشته باشیم، بلکه قرار است نگاهی به یکی از امکانات Google App بیندازیم که واقعا همه را شگفت زده کرده است. در این مقاله می خواهیم ببینیم Google multi search چیست و هر آنچه که لازم است را درباره آن بدانیم. البته لازم است بگوییم که این امکان هنوز برای کاربران ایرانی یا بهتر است بگوییم کاربران کل دنیا به جز آمریکا در دسترس نیست. اما به زودی با فعال شدن آن برای کل دنیا، جست و جو کردن در گوگل شاهد تغییر بزرگی خواهد بود. در این مقاله همراه ما باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

Google multi search چیست

C

همه چیز در مورد Google multi search

خدمات سئو سایت تابان شهر + ضمانت صفحه اول

مشاهده خدمات Voice search seo چیست ؟

Google multi search چیست ؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ Google multi search برویم و ببینیم که Google multi search چیست باید گفت که سئو سایت احتمالا در سال های آینده اینطوری که ما می بینیم نخواهد بود. زمانی که چنین امکانات عجیبی برای گوگل معرفی می شود، سئو کار ها ممکن است از خودشان بپرسند که “خب، حال برای سئو سایت چه کاری باید انجام دهیم؟” و البته که در رابطه با Google multi search هم همچنان همین است. چون این امکان هنوز آنطور که باید جهانی نشده است و خیلی ها چیزی درباره آن نمی دانند، هنوز مشخص نشده است که سئو سایت بر طبق آن چگونه انجام می شود. ما در اینجا قرار است صرفا یک معرفی کوچک از این امکان داشته باشیم و احتمالا بعد ها که اطلاعات بیشتری از این موضوع منتشر شد، بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد. فعلا شاید همینکه بدانیم Google multi search کافی باشد.

Google multi search یا جست و جوی ترکیبی گوگل امکانی است که در آن شما می توانید نه صرفا با متن، بلکه با ترکیب کردن متن و تصویر یا متن و ویدیو جست و جوی خودتان را انجام بدهید. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در خیابان مثلا لباسی را دیده اید و از آن خوشتان آمده است، اما رنگ مورد نظرتان رنگی نیست که آن لباس دارد. برای همین هم با قابلیت Google multi search می توانید از آن لباس عکس بگیرید و سپس کلمه رنگ مورد نظر خودتان را به آن اضافه کنید تا گوگل برایتان از بین فروشگاه های اینترنتی آن را پیدا کند. تمرکز Google multi search فعلا روی فروشگاه های اینترنتی می باشد و باید تا کامل شدن این امکان صبر کنیم تا ببینیم که چه اتفاقی قرار است رخ بدهد. در ادامه می خواهیم ببینیم Google multi search چیست ، همراه ما باشید.

همه چیز در مورد Google multi search

Google multi search چیست و چه کاری انجام می دهد؟

خیلی کوتاه بخواهیم بگوییم Google multi search چیست باید اشاره کنیم که جست و جوی ترکیبی گوگل امکانی است که به شما اجازه می دهد که سرچ خودتان را همراه با متن و تصویر انجام بدهید. شما می توانید از دوربین گوشی خودتان استفاده کنید و تصویر مورد نظر را ثبت کنید و طبق آن جست و جو را انجام بدهید. حال برای اینکه جست و جو را تقویت هم بکنید می توانید متن هم به آن اضافه کنید. گوگل هم از متن و هم از تصویر به عنوان Query استفاده می کند تا نتیجه مورد نظر شما را برایتان آماده کند. مثلا شما ممکن است از پیراهن شخصی خوشتان بیاید، اما مطمئن نیستید که از کجا می توانید مثل آن را بخرید. پس می توانید از آن عکس بگیرید تا گوگل نمونه آن را برایتان پیدا کند. اگر هم رنگ دیگری خواستید، با متن اضافه می کنید.

دلیل وجود امکان Google multi search چیست ؟

راستش را بخواهید ما نیز خودمان وقتی فهمیدیم Google multi search چیست ، تعجب کردیم که اصلا چرا باید چنین چیزی وجود داشته باشد؟ الان همه مشکلات حل شده است و همین مانده که ما در خیابان راه برویم و عکس بگیریم و طبق آن ها سرچ کنیم؟ مسلما اینطور که معلوم است مدیران گوگل دغدغه ما را ندارند و Belinda Zeng، مدیر محصولات گوگل گفته است که:

“در گوگل، ما همیشه رویای این را داشتیم که راه های جدید برای بدست آوردن اطلاعات را پیدا کنیم. حال مهم نیست که این راه ها چقدر عجیب باشند. برای همین هم هستش که امروز به شما یک راه جدید برای جست و جو کردن معرفی می کنیم: راهی که شما می توانید با استفاده از متن و تصویر از آن استفاده کنید. با استفاده از Google multi search در Google Lens این امکان وجود دارد که شما فراتر از باکس سرچ خودتان بروید و درباره آن چیزی که می بینید سوال کنید و گوگل به شما پاسخ بدهد.”

چگونه باید از Google multi search استفاده کنیم؟

اول از همه برای اینکه ببینیم راه استفاده از Google multi search چیست باید اپلیگیشن گوگل یا همان Google App را روی اندروید یا IOS نصب کنیم. سپس به سراغ امکان Google Lens برویم که دکمه آن در اپلیکیشن مشخص است. از آن جا، شما می توانید جست و جوی خودتان را با آپلود کردن یک تصویر از اسکرین شات هایتان یا عکسی که قبلا گرفته اید شروع کنید و یا می توانید همانجا عکس مورد نظر خودتان را بگیرید. در مرحله بعدی Google App لیست نتایج را برای شما به نمایش می گذارد و شما می توانید تصویر را بالا بکشید و گزینه +Add to your search را بزنید. این مورد به شما اجازه می دهد که به جست و جوی خودتان متن اضافه کنید و جست و جوی ترکیبی انجام بدهید.

باز هم باید روی این موضوع تاکید کنیم که این امکان Google App فقط برای کاربران آمریکایی در دسترس است و هنوز کل دنیا نمی توانند از آن استفاده کنند. هرچند که اینطور که معلوم است حتی زمانی که کل دنیا هم بتوانند از آن استفاده کنند، خیلی طول می کشد که این امکان با سرچ فارسی هماهنگ بشود و ما ایرانی ها بتوانیم به راحتی از آن استفاده کنیم. همینطوریش هم امکانات به ما دیر تر می رسد و اگر بخواهیم سئو سایت و سایت های خودمان را هم با این امکان بهینه سازی کنیم، زمان زیادی را باید احتمالا صرف این موضوع بکنیم. البته که این امکان هنوز یک نسخه بتا است و معلوم نیست که چه اتفاقی می افتد و ما نیز نباید منفی گرایی کنیم.

باید بعد از معرفی Google multi search و شناخته تر شدن آن نظر خودمان را بگوییم و خودمان نیز این امکان را به طور کامل بررسی کنیم و بعد درباره آن صحبت کنیم.

راه های استفاده از Google multi search چیست

این امکان درست است که هنوز نسخه بتایش تازه منتشر شده است، اما همین نسخه هم امکانات جالبی دارد و ما می خواهیم ببینیم که راه های استفاده از Google multi search چیست و چگونه می توانیم جست و جو های جالب خودمان را در آن انجام بدهیم. البته که این مواردی که ما در اینجا نام خواهیم برد شاید کار هایی باشند که در آینده می توانیم بهتر از این انجامشان بدهیم اما فعلا این امکان گوگل در دست آزمایش است و بعد ها خبر های بیشتری درباره آن می شنویم. پس راه های استفاده از Google multi search عبارتند از:

  • مثلا اسکرین شات گرفتن از یک پیراهن آبی رنگ و اضافه کردن کلمه “خاکستری” به آن برای اینکه رنگ دیگر آن را پیدا کنیم.
  • گرفتن یک عکس است یک دراور و اضافه کردن کلمه “کمد” به آن برای اینکه بتوانیم ست آن را در گوگل جست و جو کنیم و پیدا کنیم.
  • عکس گرفتن از یک غذای خاص با Google Lens و اضافه کردن کلمه “دستور پخت” به عکس آن برای پیدا کردن دستور پخت غذای مورد نظر در Google multi search هم می توانیم از این امکان استفاده کنیم.

اینطور که معلوم است گوگل پلن های عجیب و جالبی برای این امکان جدید خودش دارد و البته که اگر اینطور باشد، اتفاقات جالبی خواهد افتاد. اگر گوگل بتواند چنین امکانی را مانند امکانات دیگرش با دقت پیاده سازی کند، کار ما به عنوان کاربر نیز راحت تر خواهد شد و بهتر می توانیم از تکنولوژی بهره ببریم. گوگل امیدوار است که Google multi search بتواند انقلاب بزرگی در صنعت جست و جو در موتور های جست و جو ایجاد کند.

سخن پایانی

در این مقاله دیدیم که Google multi search چیست و درباره آن صحبت کردیم. احتمالا در آینده نیزدیک بیشتر در رابطه با این موضوع صحبت خواهیم کرد و اطلاعات بیشتری درباره آن به شما می دهیم. این امکان تازه در Google App معرفی شده است و هنوز در سرتاسر جهان نیز به طور رسمی معرفی نشده است. شاید به زودی با معرفی این امکان، راه های سرچ بیشتری هم جلوی ما گذاشته بشود و بتوانیم کیفیت جست و جو های خودمان را بوسیله Google multi search بالاتر ببریم. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و همیشه گوش به زنگ باشید و سعی کنید خبر های جدید در رابطه با این موضوع را بدست بیاورید. شاید ما اولین کسانی باشیم که بهترین استفاده را از سرچ ترکیبی انجام دهیم.

منبع:

Adaptworldwide

دیدگاهتان را بنویسید