شبکه ایمن

4 هدف از طراحی سایت خبری که می توانیم آن ها را دنبال کنیم

این موضوع که پدیده “کاغذ” دارد کم کم از زندگی ما حذف می شود هم خوب است و هم می تواند کمی بد باشد. نامه ها جایشان را به ایمیل ها داده اند، کتاب ها جایشان را به PDF ها داده اند و در آخر، مجلات و روزنامه ها هم جایشان با سایت ها عوض شده است. حال دیگر محیط زیست به خاطر قطع درختان برای کاغذ تخریب نمی شود اما همه چیز دارد سریعتر می شود و آن حال سنتی خودش را از دست می دهد. اینجا قرار است درباره هدف از طراحی سایت خبری صحبت کنیم که به طور کلی توانسته است روزنامه ها را از زندگی مردم حذف کند (البته هنوز شیشه ها را با همان روزنامه ها پاک می کنند!) اما واقعا هدف ما از اینکه طراحی سایت خبری انجام می دهیم چیست؟ در این مقاله با ما همراه باشید که به این موضوع بپردازیم.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

هدف از طراحی سایت خبری

C

هدف از طراحی سایت خبری چیست ؟

طراحی سایت خبری تابان شهر

مشاهده صفحه هدف از طراحی سایت خبری

هدف از طراحی سایت خبری

همه ما می دانیم که یک نفر اگر هیچ دلیلی هم نداشته باشد که وارد فضای وب شود، سایت های خبری بالاخره او را به فضای وب می کشاند. اصلا طراحی سایت خبری برای همین است که مهم است که هر قشری می تواند مخاطب آن ها باشد. برای همین هم طراحان و توسعه دهندگان سایت به فکر طراحی سایت خبری می افتند. هدف از طراحی سایت خبری می تواند خیلی چیز ها باشد اما بیایید قبول کنیم که مهمترین مورد کسب درآمد است. طراحی سایت خبری می تواند یک منبع عالی برای درآمد باشد. البته باید به شما بگوییم که طراحی سایت خبری اصول و قواعد خودش را دارد ویژگی های خاصی دارد که باید رعایت شوند. درباره این ویژگی ها در مقالات قبلی صحبت کردیم و همچنین گفتیم که این نوع از سایت ها جزو محبوب ترین حوزه های طراحی سایت به شمار می روند.

چرا طراحی سایت خبری یکی از مهمترین حوزه های طراحی سایت است؟ به این دلیل که اگر این سایت ها موفق به کسب مخاطب شوند، ترافیکشان به قدری بالا می رود که ممکن است چندین کاربر همزمان در آن ها حضور داشته باشند و در حال مطالعه محتوای آن ها باشند. پس طراحی سایت خبری هم یکی از محبوب ترین حوزه های طراحی سایت محسوب می شود و هم یکی از حساس ترین آن ها به شمار می رود. حال در اینجا قرار نیست درباره ویژگی های این سایت ها صحبت کنیم و بگوییم که چگونه باید این سایت ها طراحی شوند. می خواهیم درباره “هدف طراحی سایت خبری” صحبت کنیم. آیا هدف از طراحی سایت خبری می تواند چیزی به غیر از کسب درآمد باشد؟ آیا کسب درآمد تنها هدف طراحی سایت خبری است؟ همراه ما باشید تا موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

هدف از طراحی سایت خبری چیست ؟

هیچ طراحی سایتی بدون هدف کسب درآمد انجام نمی شود. در واقع بگذارید کلی تر بگوییم، هرکسی که تخصصی را دنبال می کند در نهایت یکی از اهدافش کسب درآمد است. (اگر هدف اصلی اش نباشد) اما در رابطه با طراحی سایت خبری این موضوع کمی متفاوت است. در واقع هدف از طراحی سایت خبری ممکن است که مقاصد دیگری داشته باشد (که به آن ها کاری نداریم و اصلا موضوع بحث ما هم نیست)، اما مهمترین هدف از طراحی سایت خبری چیزی جز کسب درآمد نیست. اما اینکه این هدف چگونه دنبال می شود هم بستگی به سایت مورد نظر ما دارد. یکی از اهدافی که قرار است بررسی کنیم همین کسب درآمد است که در آن به طور کامل توضیح می دهیم که چگونه می شود به این هدف رسید. پس مورد اول از اهداف طراحی سایت خبری را با همین موضوع شروع می کنیم.

کسب درآمد از طراحی سایت خبری

برنامه نویسی که سایت خبری را توسعه می دهد به دنبال کسب درآمد است، طراح سایتی که طراحی آن را به عهده می گیرد به دنبال کسب درآمد است و در نهایت، مدیر سایتی که برای سایت تولید محتوا می کند یا کسانی را برای تولید محتوا در سایت ادمین می کند هم به دنبال کسب درآمد است. مهمترین هدف از طراحی سایت خبری کسب درآمد است و کسی نمی تواند منکر آن بشود. شما تصور کنید که این نوع سایت ها بیشترین ترافیک را در میان انواع سایت ها دارند و از همه قشری هم می توانند مخاطب به خود جذب بکنند. این موضوع به چه معناست؟ به این معنی که این نوع سایت ها یکی از بهترین بستر های تبلیغات هستند. شما اگر موفق شوید که یک طراحی سایت خوب داشته باشید و مرتب هم برای آن تولید محتوا کنید، می توانید تبلیغات بی شماری دریافت کنید.

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طریق سایت های خبری رپورتاژ ها هستند که در مقالات قبلی بار ها درباره آن ها و اهمیتشان برای سئو سایت توضیح داده ایم. این نوع سایت ها به این دلیل که هم مطالب زیادی دارند و هم به آن ها بسیار لینک داده می شود، معمولا DA و PA (اعتبار دامنه و اعتبار صفحه) بالایی دارند. پس گوگل تصور می کند که این سایت ها، قابل اعتماد هستند و اگر این سایت ها به شما لینک بدهند، یعنی شما هم سایت معتبری هستید. پس چه بهتر که مدیران سایت های خبری یک بخشی را هم برای رپورتاژ های تبلیغاتی در نظر بگیرند تا مدیران سایت های دیگر برای رپورتاژ سایتشان به سراغشان بیایند.

پس نتیجه می گیریم که کسب درآمد، اصلی ترین هدف از طراحی سایت خبری است. این موضوع به هیچ عنوان چیز بدی نیست.

کسب درآمد از طراحی سایت خبری

اطلاع رسانی و به روز بودن

حال بیایید کمی آرمانی تر به موضوع نگاه کنیم و هدف از طراحی سایت خبری و روزنامه های آنلاین را محدود به کسب درآمد ندانیم. یکی دیگر از اهداف طراحی سایت خبری این است که ما قصد داریم تبدیل به بازتاب دهنده اخبار شویم و مردم را از اتفاقات دنیا مطلع کنیم. طراحی سایت خبری این امکان را به ما می دهد که مردم و افراد جامعه را از اتفاقات روز دنیا در زمینه های مختلف از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، هنری و … مطلع کنیم و چشم جامعه را نسبت به اتفاقاتی که در دنیا می افتد باز کنیم. این موضوع هم می تواند یک هدف باشد و ممکن اس ما علاقه داشته باشیم که اخبار جالبی که اتفاق می افتند را با دیگران به اشتراک بگذاریم و زندگی را برای افراد جامعه ساده تر کنیم. شاید این موضوع چندان مهم به نظر نرسد اما اهمیت خودش را دارد.

یکی دیگر از اهداف ما برای طراحی سایت خبری این است که می خواهیم به بهانه آن، خودمان را هم به روز نگه داریم و از اینکه جزو اولین نفراتی هستیم که از اتفاقات جهان با خبر می شویم، هیجان زده شویم. می دانیم که به روز بودن و همگام بودن با اتفاقات روز دنیا چقدر برای بیشتر افراد جهان مهم است و آن ها تمایل دارند که بدانند دقیقا در اطراف آن ها و یا فرسنگ ها دورتر از آن ها چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

اطلاع رسانی و به روز بودن

تمرین تولید محتوا و نویسندگی

هیچکس محتوا نویس به دنیا نمی آید و هیچکس از همان اول نمی داند که چگونه باید تولید محتوا کند. یک هدف از طراحی سایت خبری می تواند این باشد که شما بخواهید تولید محتوا را در بستر وب تمرین کنید و آن را بیش از پیش فرا بگیرید. خصوصا اینکه سایت های خبری همیشه باید به روز باشند و شما مجبور می شوید در کمترین زمان ممکن، تولید محتوا درباره موضوعات مختلف را یاد بگیرید و بعد از مدتی هم وارد حوزه مورد علاقه خودتان در تولید محتوا بشوید. خیلی مواقع شما می توانید از یک سایت ارزان و ساده خبری استفاده کنید تا مهارت خودتان در تولید محتوا را محک بزنید. همین تولید محتوا در این سایت های خبری ساده می تواند تمرینی باشد برای تولید محتواهای بزرگتر و گسترده تر شما در فضای وب که بعد ها آن ها را به اشتراک بگذارید.

همچنین به علاوه صرفا تولید محتوا، شما می توانید مهارت های تایپ و نویسندگی خودتان را هم بهبود ببخشید. مثلا ممکن است روش های روایت یک خبر بتواند روی داستان نویسی شما هم تاثیر بگذارد و همین تولید محتوای خبری کوچک، بعد ها از شما یک نویسنده چیره دست بسازد. پس می توان گفت که هدف از طراحی سایت خبری به جز کسب درآمد مستقیم، می تواند کسب درآمد غیر مستقیم یا تمرین برای کسب درآمد های بیشتر در آینده هم باشد.

ایجاد ارتباطات

گفتیم که ترافیک سایت های خبری بسیار زیاد است. افراد زیادی به این سایت ها سر می زنند و خیلی از آن ها ممکن است حتی افراد مهمی هم باشند. اگر شما امکان نظر دهی و ارتباط گیری را در سایت خودتان لحاظ کنید، امکان آن وجود دارد که با افراد مختلفی آشنا بشوید و ارتباطات خود را در زمینه های مختلف بیشتر کنید. می دانید که در دنیای کسب و کار، هیچ چیزی مهمتر از ارتباطات نیست و این ارتباطات هستند که کسب درآمد را رقم می زنند. در نتیجه هدف از طراحی سایت خبری می تواند ایجاد ارتباط هم باشد، حال چه با مدیران کسب و کار های مختلف باشد، چه باعث شود که شما با افراد جامعه خود ارتباط بیشتری برقرار کنید.

سخن پایانی

حال که 4 هدف از طراحی سایت خبری را می دانیم شاید بد نباشد که به طراحی آن کمی بیشتر فکر کنیم. چه کسی می داند؟ شاید طراحی سایت خبری شما بتواند تمامی این اهداف را پوشش دهد و در نهایت، شما بتوانید هم به کسب درآمد بالا برسید، هم یک محتوا نویس حرفه ای شوید، هم به روز باشید و هم در آخر ارتباطات مفید بسیار زیادی ایجاد کنید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم به خوبی اهداف طراحی سایت خبری را توضیح داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید