شبکه ایمن

6 تا از بهترین مرورگرهای دنیا برای سفر در دنیای وب

همین حالا که شما دارید این مقاله را می خوانید، در حال استفاده از یک مرورگر هستید. مسلما بدون مرورگر نمی شود یک صفحه وب را باز کرد و در دنیای وب قدم گذاشت. مرورگر ها در واقع راه ارتباطی ما با دنیای وب هستند. درست است که در حال حاضر اپلیکیشن های موبایل بیشتر وقت ما را در استفاده از اینترنت گرفته اند، اما هیچوقت هیچ چیزی قرار نیست جای مرورگر ها را بگیرد. در این مقاله می خواهیم بهترین مرورگرهای دنیا را به شما معرفی کنیم که همین حالا هم شما در حال استفاده کردن از یکی از آن ها هستید و یا ممکن است هنوز از ویندوز های قدیمی استفاده می کنید و در حال استفاده از یکی از ضعیف ترین های آن ها یعنی Internet Explorer باشید که در این صورت، این مقاله مخصوص شماست. پس با ما همراه باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

بهترین مرورگرهای دنیا

C

6 تا از بهترین مرورگرهای دنیا

آشنایی با انواع خدمات طراحی سایت تابان شهر

مشاهده خدمات بهترین مرورگرهای دنیا

بهترین مرورگرهای دنیا

ورود به یک سایت بدون مرورگر امکان پذیر نیست اما به علاوه آن، طراحی سایت هم بدون مرورگر انجام نمی شود. شما اگر یک سایت را طراحی کنید دقیقا در کجا می خواهید پیشنمایش کد های خودتان را ببینید؟ چه چیزی جز یک مرورگر قابلیت این را دارد که دستورات کد های طراحی سایت را به نمایش دربیاورد؟ حال معمولا طراحی سایت ها نیز متناسب با بهترین مرورگرهای دنیا انجام می شوند. معمولا برنامه نویس ها و طراحان سایت وقتی می خواهند سایتی را طراحی کنند، برایشان مهم است که این سایت در پلتفرم های مختلف چگونه به نمایش در می آید. به علاوه پلتفرم ها، یکی دیگر از دغدغه های آن ها این است که طراحی سایت را به گونه ای انجام بدهند که متناسب با “بهترین مرورگر های جهان” باشد. مرورگر هایی که مسلما ما حداقل از یکی از آن ها استفاده کرده ایم.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که اصلا چه نیازی به معرفی کردن چند مرورگر است؟ بهترین مرورگرهای دنیا مگر مشخص نیستند؟ موضوع اینجاست که گاهی خیلی ها ممکن است اطلاعاتی که ما و شما داریم را نداشته باشند و یا اینکه یک سری مرورگر های غیر معروف تر که جزو بهترین ها هستند را نشناسند. در نهایت، استفاده از یک مرورگر یا با توجه به ویژگی های آن است و یا به این بستگی دارد که ما با کدام مرورگر راحت تر هستیم. رقابت بین مرورگر ها هیچوقت تمام نمی شود و مرورگر ها با دیدن حریف بسیار قدرتمند هم همچنان دست از کار نمی کشند و سعی می کنند که بهترین امکانات را برای کاربران خودشان ارائه دهند. پس بهتر است بدون معطلی به سراغ این بهترین مرورگرهای دنیا برویم و آن ها را به شما معرفی کنیم.

6 تا از بهترین مرورگرهای دنیا

Google Chrome

لیست بهترین مرورگرهای دنیا باشد و بهترین مرورگر در جهان را نام نبریم؟ هر طور هم که بخواهیم حساب کنیم و با هر منطقی هم که بخواهیم پیش برویم، گوگل به غیر از ارائه بهترین موتور جست و جوی جهان، بهترین مرورگر جهان را نیز ارائه داده است و حجت را بر همگان تمام کرده است. بیایید با خودمان رو راست باشیم و سعی نکنیم به خاطر اهمیت زیادی که به این مرورگر داده می شود، سعی کنیم آن را نسبت به مرورگر های دیگر کوچک بشماریم. گوگل کروم بخواهیم یا خواهیم بهترین مرورگر دنیاست و بیشترین افراد هم در دنیا از آن استفاده می کنند. این مرورگر کاملا با اکانت های گوگل شما همسان است، اکستنش های بی شماری برای استفاده شما دارد، یک اپلیکیشن موبایل عالی دارد و همین ها باعث شده اند که تبدیل به محبوب ترین در جهان بشود.

این مرورگر سریع، رایگان و با یک رابط کاربری عالی است. اما هرچیزی که خیلی خوب باشد، همیشه یک مشکل بزرگ دارد که هیچوقت شاید نشود آن را رفع کرد. یعنی گاهی خوب بودن زیاد هم یک سری معایبی را می تواند به همراه داشته باشد. این مرورگر گرسنه رم شما می باشد! یعنی اگر شما مثلا 2 گیگ رم بیشتر نداشته باشید، اگر گوگل کروم را باز کنید دیگر بهتر است برنامه دیگری را باز نکنید و فکر استفاده چیزی به جز مرورگر را باید از سرتان بیرون کنید. گوگل کروم حجم زیادی از رم لپ تاپ و کامپیوتر را می گیرد و در سیستم های قدیمی تر باعث کرش کردن هم می شود. البته که سیستم های قوی با رم هایی با حجم بالا حتی نیازی نیست نگران این مورد از معایب (بهتر است البته بگوییم تنها عیب) گوگل کروم باشند.

Google Chrome

Mozilla Firefox

یکی از بهترین مرورگرهای دنیا Mozilla Firefox است که در مقام دوم بهترین ها قرار می گیرد. شاید تصور کنید که موزیلا با اختلاف دوم است که باید بگوییم خیر، هر لحظه ممکن است که جای گوگل کروم را بگیرد. چرا؟ چون موزیلا شاید یک سری ویژگی ها را نداشته باشد و همسان سازی اش با اکانت های گوگل کم باشد و اکستنشن های کمتری هم داشته باشد، اما هر روز در حال آپدیت کردن خودش و بهتر کردن مرورگرش است. موزیلا به تازگی یک امکانی به نام Firefox Quantum را نیز معرفی کرده است که یک جایگزین واقعیت مجازی برای Firefox Reality است. موزیلا مرورگر مرتب تر و خلوت تری است، مدرن تر است و یک سری مهندسی های جالبی هم در پشت صحنه آن انجام می شود. موزیلا طرفداران خاص خودش را دارد و قرار نیست در رقابت حتی اگر پیروز نشود، شکست بخورد.

آپدیت های اخیر موزیلا باعث شده اند که حریم خصوصی کاربر بیشتر حفظ شود، سینکینگ پسوورد بهتری ارائه شده است، این مرورگر خوانایی بهتری دارد و کلی امکانات دیگر نیز در آپدیت های اخیر به آن اضافه شده است. فایرفاکس آن عیب بزرگ گوگل کروم را هم ندارد و خیلی سبک تر از گوگل کروم است. به طوری که شما شاید بیست Tab روی آن باز کنید و همچنان با قدرت به کار خودش ادامه بدهد. یک سری از سایت ها به تازگی در سال 2022 فایرفاکس را بالاتر از گوگل کروم قرار می دهند و از جهاتی این موضوع منطقی است ولی همچنان فایرفاکس شاید از لحاظ محبوبیت نتواند به گوگل کروم برسد.

Mozilla Firefox

Opera

از اینجا به بعد هرکدام از بهترین مرورگرهای دنیا که معرفی کردیم بدون ترتیب هستند و یکی از این مرورگر های جالب هم اپرا است. اپرا خیلی شبیه به گوگل کروم است چون با همان موتوری ساخته شده است که گوگل کروم را ساخته اند. تجربه کاربری افراد از Opera نیز مانند گوگل کروم است به این خاطر که هر دوی این مرورگر های سبک و سریع هستند. برعکس کروم که تمرکزش را روی اکستنش های خودش گذاشته است، اپرا سعی کرده است بیشتر امکانات خودش را درون سازی کند و روی خود مرورگر تمرکز کند که شاید این یک مزیت جالب نسبت به گوگل کروم باشد. این مرورگر قابلیت سرچ سریع را دارد و جست و جو ها را هم در پنجره های مختلف از هم جدا می کند و وقتی سرچ جدیدی بوجود می آید، صفحه قبلی محو می شود که تمرکز کاربر بهم نخورد.

اکستنشن های اپرا همان اکستنشن های کروم هستند و اپرا قابلیت هایی مانند Stash دارد که شبیه به همان بوکمارک در مرورگر های دیگر عمل می کند که البته یک سری ویژگی های خاصی نسبت به آن ها دارد.

Opera

Microsoft Edge

یکی از بهترین مرورگرهای دنیا برای مایکروسافت است. اما ایندفعه مانند Internet Explorer قرار نیست از آن برای دانلود Chrome یا Firefox استفاده کنیم. این یکی مرورگری که مایکروسافت ارائه داده است دیگر واقعا قابل استفاده است و سرعت خوبی هم دارد. این مرورگر اول از همه به عنوان یک مرورگر منبع باز با موتور Chromium معرفی شد اما در سال 2020 بود که مایکروسافت آن را جداگانه و مستقل برای ویندوز 10 معرفی کرد. این مرورگر در نگاه اول شبیه همان گوگل کروم است و گاهی یک سری با باز کردن آن تصور می کنند که همان گوگل کروم را باز کرده اند. اما به هر حال این مرورگر با کروم فرق می کند و با امکانات گوگل دیگر همسان نیست و در عوض مایکروسافت می خواهد امکانات خودش را برای آن معرفی کند.

این مرورگر ساده تر از مرورگر های دیگر است و تمرکزش را روی سادگی تنظیمات خود گذاشته است و همچنان هر آنچه یک مرورگر نیاز دارد را دارا می باشد. اما این مرورگر هرچقدر هم که تلاش کند نمی تواند جای موزیلا و کروم را بگیرد.

Microsoft Edge

Safari

اگر شما از Apple استفاده می کنید می توانید همچنان به سراغ یکی از بهترین مرورگرهای دنیا بروید. Safari مرورگر پیشفرض سیستم عامل های IOS است و به جز گوگل کروم، این مرورگر از باقی مرورگر ها سریعتر است. این مرورگر با تمامی پلتفرم های سیستم عامل IOS همسان است و حریم خصوصی و امنیت نیز بسیار برای آن مهم است. به طور کلی اگر شما از اپل استفاده می کنید به جز Safari بهتر است مرورگر دیگری در اولویت شما نباشد. هرچند به هر حال کاربران اپل از کاربران ویندوز و اندروید روی هم کمتر است و برای همین هم ما این مرورگر را کمی دیرتر معرفی کردیم.

Safari

Brave

جناب “شجاع” یکی از بهترین مرورگرهای دنیا محسوب می شود. Brave به معنی شجاع است و این مرورگر کاملا هم به اسمش می آید. یکی از عجیب ترین مرورگر ها در دنیا که نه تنها امنیت شما خیلی برایش مهم است، بلکه اصلا اجازه نمی دهد که شما ذره ای اذیت بشوید. این مرورگر تمامی تبلیغات سایت ها را برای شما حذف می کند و آنقدر سرعت بارگذاری صفحه ها را بالاتر می برد که شاید به آن اعتیاد پیدا کنید و نخواهید دیگر به آغوش کروم یا موزیلا برگردید. درست است که Brave خیلی از امکانات مرورگر های قبلی را ندارد، اما استفاده از آن می تواند یکی از بهترین تجربه های کاربری را برای شما به همراه داشته باشد. شاید بد نباشد که این مرورگر را امتحان کنید.

Brave

سخن پایانی

در این مقاله به سراغ بهترین مرورگرهای دنیا رفتیم و 6 مورد از آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. 6 مورد از بهترین ها، معروف ترین ها و پر رقابت ترین ها که همگی کمپانی های بزرگی پشتشان هستند. در کل اما استفاده از یک مرورگر کاملا به خود ما بستگی دارد. هیچکس حق ندارد به ما بگوید که از چه مرورگری استفاده کنید و کدام را باید برتر از دیگری بدانیم. حتی کسانی که از اینترنت اکسپلورر هم استفاده می کنند، احتمالا با آن راحت تر هستند و صبر و حوصله بسیار زیادی دارند و عاشق چالش ها و سختی در زندگی هستند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که از این مقاله لذت کافی را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید