شبکه ایمن

11 مورد از بهترین نمونه های طراحی سایت در سال 2022

برعکس تقلید کردن، الهام گرفتن لازم است. در واقع نه تنها لازم، در بعضی مواقع حتی ضروری هم می شود. می توان گفت بیشتر افراد حرفه ای در زمینه های مختلف، اول از همه کارشان را با الهام گیری از بزرگان قبل از خود شروع کردند و ما هم به عنوان طراحان سایت قرار است منبع الهام خودمان را بهترین نمونه های طراحی سایت قرار بدهیم. در این مقاله سراغ چند نمونه از بهترین طراحی های سایت رفتیم که به طرز عجیبی جذاب و چشم نواز می باشند و از نظر کارکرد هم حرف های زیادی برای گفتن دارند. سایت هایی که می توانند الگوی خوبی برای طراحی سایت های ایرانی باشند و ما می توانیم از آن ها به عنوان منابع الهام (نه منابع تقلید) استفاده کنیم. قرار است با الهام گیری از این سایت ها، سایت منحصر به فرد خودمان را طراحی کنیم. همراه ما باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

بهترین نمونه های طراحی سایت

C

بهترین نمونه های طراحی سایت سال 2022

مشاهده بهترین نمونه های طراحی سایت تابان

برای تماشای این آثار هنری، روی لینک زیر کلیک کنید

مشاهده نمونه کارها بهترین نمونه های طراحی سایت

بهترین نمونه های طراحی سایت

در این مقاله به بهترین نمونه های طراحی سایت می پردازیم که اصلا سلیقه ای انتخاب نشده اند. دلیلی برای انتخاب آن ها هست که ما این سایت ها را اینجا معرفی کرده ایم. این سایت ها جزو طراحی سایت های برگزیده سایت های معتبر جوایز مربوط به طراحی سایت هستند و برای همین هم الگویی برای سایت های دیگر می باشند. خیر بگذارید خیالتان را راحت کنیم که این سایت ها، سایت های معروفی مثل Amazon، WIX، Bleacher Report، ebay یا نمونه های ایرانی مثل علی بابا، دیجی کالا، دیوار و … نیستند. سایت هایی هستند که یا اخیرا طراحی شده اند یا به تازگی طراحی آن ها بروزرسانی شده است که جوایز سایت های معتبر Awards های طراحی سایت را دریافت کرده اند. به علاوه معرفی این سایت ها، می خواهیم بگوییم آن ها چه کاری کرده اند که مستحق تحسین هستند.

بهترین نمونه های طراحی سایت سال 2022

چند نکته دیگری که باید درباره بهترین نمونه های طراحی سایت باید بدانید این است که این سایت ها به جز اینکه طراحی زیبایی دارند، به فکر رابط و تجربه کاربری نیز بوده اند و در این زمینه هم بسیار عالی عمل کرده اند. به جز تمام این ها، این سایت ها یک سری خلاقیت های خاصی را هم به کار گرفته اند که آن ها را شاخص کرده است. مجموع تمامی این موارد دلایلی بودند که ما این سایت ها را به عنوان منابع الهام در نظر گرفته ایم و قرار است آن ها را معرفی کنیم. بدون معطلی برویم و با بهترین نمونه های طراحی سایت بیشتر آشنا بشویم.

ESPN Sports Programming

ESPN به عنوان یکی از بهترین نمونه های طراحی سایت ، محتوای ورزشی و برنامه نویسی را وارد سطح دیگری کرده است. سایت ESPN پویا، چشم نواز، پر شده از تصاویر و ویدیو های جذاب و با کیفیت است. در پس زمینه این سایت یک ویدیوی جذاب وجود دارد که آن انرژی و فعال بودن ورزش را به شما منتقل می کند. همچنین هاور ها و عملکرد های گرافیکی سایت هم به شدت شما را با سایت درگیر می کنند. اسلایدر Featured Sports در این سایت بسیار جذاب است و کار عالی ای در نمایش ورزش های مختلف انجام می دهد. به طوری که حتی شما دوست دارید محتوای ورزش هایی به جز ورزش مورد علاقه خودتان را هم دنبال کنید. طراحی این سایت متعادل است، نه خیلی مینیمال و نه خیلی پیچیده و شلوغ و همین موضوع باعث جذابیت آن می شود.

ESPN Sports Programming

Montage

مونتاژ در نمایش محصولات به عنوان یکی از بهترین نمونه های طراحی سایت کار شگفت انگیزی انجام داده است. صفحه اصلی این سایت به سادگی نشان می دهد که یک محصول چیست، چه شکلی است و چه کیفیتی دارد. این سایت نمونه عالی ای برای هایلایت کردن محصولات و نشان دهنده اهمیت آن هاست. دسته بندی ها و زیر مجموعه های این سایت آنقدر نویگیشن جذابی دارند که کاربر به هیچ عنوان در سایت سردرگم نمی شود و به آن چیزی که می خواهد می رسد. اگر می خواهید برای نمایش محصولات خود یک سایت طراحی کنید شاید بد نباشد Montage را منبع الهام خود قرار بدهید.

Zillow

پیدا کردن خانه یک امر بسیار مهم است. انتخاب کردن جایی که قرار است در آن زندگی کنیم باید با دقت و وسواس تمام انجام شود. برای همین هم Zillow به درد آن کسانی می خورد که می خواهند درباره خانه ای که می خواهند بخرند تحقیق کنند، خانه های مناسب را ذخیره کنند و بعدا آن ها را به راحتی پیدا کنند. می توان گفت یکی از بهترین نمونه های طراحی سایت املاک همین زیلوی جذاب می باشد. جست و جو در این سایت به قدری راحت و جذاب است که طولی نمی کشد که کاربر به آن خانه ای که می خواهد برسد و یک تجربه عالی در این سایت داشته باشد.

Revols

یکی از آن دسته بهترین نمونه های طراحی سایت که واقعا نگاه کردن به آن هم لذت بخش است، چه برسد به اینکه بخواهیم با آن تعامل هم برقرار کنیم. Revols از آن دسته سایت هاییست که انواع مختلف هدفون ها و هندزفری ها را عرضه می کند. عکاسی ها و فیلمبرداری های این سایت که متمرکز روی محصولات است به قدری جذاب اند که خود کاربر متوجه نمی شود که چگونه انقدر مجذوب محصولات این سایت شده است. این سایت کاملا نمونه این مورد است که چقدر تصویر و هویت بصری می تواند به سود دهی کمک کند و راستش را بخواهید خود من شخصا با دیدن این سایت به قدری لذت بردم که به این فکر افتادم که چقدر همین حالا به هدفون نیاز دارم، اگر این سایت ایرانی بود همان جا ثبت سفارش می کردم.

Revols

Fiftythree Pencil

Fiftythree از هر امکانی که داشته استفاده کرده که در سایت خود بهترین پروموت را برای محصولات خودش داشته باشد. این امکانات با تصاویر واقعی همراهی می کنند تا محصولات این سایت در حین کار نشان داده شود. جلوه بصری این سایت بسیار منحصر به فرد است و کاربر را قانع می کنند که باید در سایت بماند و محصولات را نگاه کند. طراحی سایت برای محصولی که شاید مخاطب زیادی در فضای وب نداشته باشد سخت است که این سایت کاملا از پس آن برآمده است.

Morgan Stanley

برعکس سایت های سنتی متمرکز بر محصول، این مورد از بهترین نمونه های طراحی سایت صفحه اصلی خود را با یک مقاله آغاز کرده است که تمرکز آن روی مهمونی دورهمی خانوادگی در تعطیلات می باشد. مقاله ای که هم به خوبی نوشته شده است و هم نکات سئو سایت به درستی در آن رعایت شده است که باعث دریافت ترافیک بسیاری می شود. در واقع انگار تمامی بخش های دیگر این صفحه برای پروموت کردن این مقاله هستند و این مورد خلاقیت جالبی بود که جایزه Webby Awards را برای این سایت به ارمغان آورد.

Boosted

اسکیت بورد در بین جوانان بسیار پر طرفدار است این مورد از بهترین نمونه های طراحی سایت ، نمایش محصولات مرتبط با اسکیت بورد را به مرحله دیگری برده است. در این سایت جزئیات کامل محصولات شرح داده می شود. پس زمینه و رنگ اصلی خاکستری سایت باعث می شود که کال تو اکشن های نارنجی رنگ آن به خوبی به چشم بیایند و اسکیت بورد به عنوان محصول اصلی این سایت به خوبی در مرکز توجه قرار بگیرد. همچنین آن ها یک بلاگ هم دارند که در رابطه با مشکلاتی که مخاطبان با اسکیت بورد دارند صحبت کرده است و سعی کرده اند که راه حل هایی برای این مشکلات ارائه دهند.

Wozber

رزومه نوشتن کار چندان لذت بخشی نیست اما Wozber با مراحل قدم به قدم ساخت رزومه در سایت خود، کاری کرده است که جزو بهترین نمونه های طراحی سایت قرار بگیرد. همچنین این سایت نمونه های رزومه هایی که ساخته است را در سایت خود قرار داده است که کاملا از عالی بودن کار آن ها مطمئن شوید. با دیدن این رزومه ها احتمالا دیگر مطمئن می شوید که جای درستی آمده اید و قرار است که از ساختن رزومه خود نهایت لذت را ببرید.

Wozber

Opus Grows

برای کود گیاهان هم سایت طراحی می شود؟ بله! نه تنها برای این محصول هم سایت طراحی می شود بلکه یکی از بهترین نمونه های طراحی سایت هم لقب می گیرد و جایزه CSS Winner را برنده می شود. این سایت آنقدر کارش را به درستی انجام می دهد و آنقدر طراحی آن جالب است که خرید کود اورگانیک، سالم و طبیعی را تبدیل به یک کار لذتبخش می کند. این سایت به کاربران توضیح می دهد که چه نوع کود هایی برای گیاهانشان مناسب است و بخش بلاگ آن ها به شدت عالی طراحی شده است. خودتان یک سر به سایتشان بزنید به خوبی منظور ما را متوجه می شوید.

Zero Financial

معمولا شرکت های نرم افزاری یک سایت زیبا طراحی می کنند که تصویر خاصی از محصولاتشان نشان نمی دهند. اگر شما هم دنبال یک منبع الهام برای این نوع سایت ها می باشید به این سایت یک سر بزنید که ایده های جالبی برای شما دارد. تصاویر و متون توضیح دهنده آنقدر جذاب هستند که این سایت را یک منبع الهام عالی برای سایت های مشابه قرار داده است. این سایت جایزه Awwwards را برنده شده است و همین نشان می دهد که ارزش دارد که یک سری به آن بزنید.

Wordstack

ورداستک به عنوان یکی از بهترین نمونه های طراحی سایت ، یک نمونه از سایت های کوچک، مرتب و متمرکز است که در عین حال توانسته است به خوبی به محصول خودش ارزش بدهد. تصاویر بزرگ و عریض و استفاده درست از پالت رنگ، یک استایل عالی و شیک به این سایت داده است که نظیر آن را فقط در سایت های برنده جایزه CSS Winner پیدا می کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که بهترین نمونه های طراحی سایت در سال 2022 را به شما معرفی کنیم. نیازی نیست فقط خودتان را به این سایت ها محدود کنید، به عنوان یک طراح سایت، وقت بگذارید و به سراغ بهترین سایت های سرتاسر جهان بروید و یک نگاه موشکافانه به آن ها داشته باشید. همین موضوع باعث می شود که بسیار در طراحی سایت پیشرفت کنید و مهارت خودتان را تا حد زیادی بالا ببرید. مطمئن باشید که طراحان این سایت ها هم اولین کار هایشان چندان راضی کننده نبوده است و منابع الهام خودشان را داشته اند. چیزی که به آن ها صفت بهترین را داده است، خلاقیت خودشان و درک درست از مخاطب بوده است. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

Impactplus

دیدگاهتان را بنویسید