شبکه ایمن

10 تا از بهترین سایت های خرید اینترنتی دنیا در سال 2022

دنیا دیگر مثل قدیم نیست. شاید در کشور ما خرید اینترنتی هنوز آنطور که باید همه گیر نشده است اما در سرتاسر دنیا، خرید اینترنتی روز به روز در حال بیشتر شدن است. مسلما اگر سایت های معروف خرید اینترنتی در کشور ما هم سعی کنند ویژگی های خوب بهترین سایت های خرید اینترنتی دنیا را وام بگیرند، خرید اینترنتی در ایران نیز رواج بسیار پیدا می کند و دیگر در زمان و هزینه صرفه جویی بیشتری می شود. حال در این مقاله ما قصد دارین بهترین آنلاین شاپ های دنیا را به شما معرفی کنیم که اگر می خواهید فروشگاه اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید، بتوانید این فروشگاه های بزرگ را منبع الهام خودتان قرار بدهید و بهترین نتیجه را دریافت کنید. در این مقاله با ما همراه باشید که قرار است 10 تا از بهترین فروشگاه های اینترنتی جهان را به شما معرفی کنیم.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

سایت های خرید اینترنتی

C

بهترین سایت های خرید اینترنتی در سال 2022

آشنایی با انواع خدمات طراحی سایت تابان شهر

مشاهده خدمات بهترین سایت های خرید اینترنتی

بهترین سایت های خرید اینترنتی

زمانی که صحبت از طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می شود شاید همه ما اول از همه فکرمان سمت دیجی کالا برود. واضح است که پر بازدید ترین سایت ایرانی که از قضا یک فروشگاه اینترنتی است می تواند منبع الهام خوبی برای ما باشد. اما وقتی می خواهیم در ایران فعالیت خودمان را شروع کنیم خوب نیست که منبع الهام ما نزدیک ترین رقیب ما باشد. ما باید از بهترین سایت های خرید اینترنتی خلاقیت را یاد بگیریم و سعی کنیم خلاقانه تر به موضوع نگاه کنیم. شناخت سایت های خرید اینترنتی معروف در دنیا می توانند به ما ایده های جدید بدهد و می توانیم آن نقص هایی که سایت های ایرانی دارند را در سایت خودمان برطرف کنیم و از رقبای خودمان جلو بزنیم. هیچکس نمی داند، شاید شما آن رقیب بزرگ برای دیجی کالا باشید. پس باید دیدمان را وسیع تر کنیم.

زمانی که این سایت ها را به شما معرفی کردیم از شما یک خواهش داریم. آن هم اینکه به این سایت ها سر بزنید و نوع کار آن ها را بررسی کنید. ببینید که برای رابط کاربری و تجربه کاربری خود چه کار هایی انجام می دهند، چه امکاناتی دارند که انقدر پرطرفدار هستند، به چه مواردی بیشتر دقت می کنند و تمرکز آن ها روی چیست. با مطالعه این موارد شما می توانید به یک نتیجه خوب و درست برسید و در نهایت ایده خوبی برای لانچ کردن فروشگاه اینترنتی خودتان را داشته باشید. یادتان باشد که بهترین سایت های خرید اینترنتی در دنیا از اول هم به همین خوبی شروع نکردند و بار ها با اضافه شدن ایده های جدید، به آن چیزی رسیده اند که در حال حاضر هستند. پس شما نیز از الهام گرفتن (نه کپی) از آن ها شروع کنید. در ادامه همراه ما باشید.

بهترین سایت های خرید اینترنتی در سال 2022

Amazon.com

کمتر کسی ممکن است سایتی را که به معنی واقعی کلمه بهترین فروشگاه اینترنتی است نشناسد. آمازون جزو بهترین سایت های خرید اینترنتی در دنیاست و دقیقا هم رتبه اول را دارد. این سایت برای هرکدام از شعبه های خودش در کشور های مختلف محتواهای خاصی دارد و همه چیز آن در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. آمازون بزرگترین رقیب تمامی فروشگاه های اینترنتی به حساب می آید و همیشه هم در این مورد ثابت قدم بوده است. می دانیم که مدیر و موسس این سایت جف بزوس ثروتمند است که البته با همین سایت که اول یک سایت بسیار ساده بود شروع کرد و در حال حاضر به یکی از غول های صنعت تکنولوژی تبدیل شده است. سایت آمازون یکی از بهترین منابع الهام برای فروشگاه های اینترنتی محسوب می شود.

amazon.com

Walmart

یکی دیگر از “بهترین سایت های خرید اینترنتی” در دنیا والمارت است. سایتی که همیشه می توانید تخفیف های باورنکردنی را در آن شاهد باشید و یکی از بهترین طراحی ها را هم دارد. میلیون ها محصول در سایت والمارت یافت می شوند که مردم در سرتاسر دنیا می توانند آن ها را بخرند و استفاده کنند. سایت والمارت طراحی جالبی دارد و بسیار هم کاربردی است و مشخص است که چقدر به تجربه کاربری اهمیت می دهد. پورتال آنلاین والمارت اجازه می دهد که مشتریان هرچقدر که می خواهند خرید کنند و با چند کلیک، پرداخت خودشان را انجام بدهند و درب منزل جنس را تحویل بگیرند.

wallmart

Ebay

اگر می خواهید برای فروشگاه اینترنتی ایرانی خودتان یک منبع الهام پیدا کنید می توانید به سراغ یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی بروید که با اینکه یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی در دنیاست، موسس آن یک ایرانی تبار است. پیر امیدیار (Pierre Omidyar) موسس خلاق این فروشگاه اینترنتی جذاب می باشد که سایت آن بسیار دقیق و عالی طراحی شده است و می تواند منبع الهام خوبی برای سایت شما باشد. این سایت کمی با دیگر فروشاه های اینترنتی فرق می کند و افراد مختلف می توانند در آن ثبت نام کنند و اجناس خودشان را برای فروش بگذارند. شاید بد نباشد که شما هم با وجود داشتن یک فروشگاه اینترنتی، از چنین امکانی هم سایت خودتان را بهره مند کنید.

ebay

Alibaba.com

این سایت را با علی بابای ایرانی اشتباه نگیرید. این یکی علی بابا یک پورتال فروشگاهی است که یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی نیز به حساب می آید. ریشه این سایت به کشور چین و اقتصاد عجیب این کشور بر می گردد و ایده های جالبی می تواند به شما در زمینه طراحی سایت بدهد. البته این سایت کمی شلوغ تر از دیگر سایت ها به نظر می رسد اما این شلوغی به قدری عالی طراحی شده است که کاربر در سایت سردرگم نمی شود و می تواند به راحتی به هدف خود دست پیدا کند.

Target.com

این مورد از بهترین سایت های خرید اینترنتی قرار بود که یک فروشگاه محلی آمریکایی باشد اما در حال حاضر به سراسر دنیا ارسال دارد و مشتریان بی شماری هم در سرتاسر دنیا دارد. این سایت یک سری مشتری وفادار دارد که فقط از این سایت خرید می کنند و جای دیگری نمی روند. شما با دیدن این سایت و امکانات جالب آن می توانید متوجه شوید که چرا برنامه وفادارسازی مشتری آن ها آنقدر خوب عمل می کند و مشتریان بی شماری هستند که خیلی از خرید هایشان را از این سایت انجام می دهند.

BestBuy

یکی دیگر از بهترین سایت های خرید اینترنتی در دنیا بست بای است که واقعا هم تمام تلاش خودش را می کند که بهترین خرید را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد. این سایت سیستم مقایسه قیمت را هم به خوبی پیاده سازی کرده است و می تواند کالا ها را از گران ترین تا ارزان ترین دسته بندی کند. شما هرچیزی که نیاز داشته باشید را در این سایت می توانید پیدا کنید که شامل اکسسوری ها، لباس ها، وسایل الکترونیکی و … می باشد.

Flipkart

هندی ها برنامه نویس های زیادی دارند که خیلی از آن ها هم در کار خود خبره هستند. پس تعجبی ندارد که یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی در جان هندی باشد. سایتی که کار خودش را در هند شروع کرد و در حال حاضر جزو بهترین سایت های فروشگاه اینترنتی در دنیا به حساب می آید. فلیپ کارت طراجی سایت بسیار مرتبی دارد و دسته بندی ها را به خوبی کنار هم قرار داده است که کاربر بتواند آن دسته بندی ای که می خواهد را به راحتی و فقط با چند کلیک پیدا کند و به سراغ خرید خود برود.

flipkart

Shop.com

دامنه این سایت هم خیلی ساده است، هم کاملا از نامش مشخص است که تنها کاری که در آن باید بکنید خرید کردن است. یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی که در سرتاسر دنیا مشتریان زیادی دارد. جالب است که این سایت یک سیستم مزایده هم دارد که برای یک سری از محصولات از یک دلار شروع می شود. مثلا اگر شما برای خرید یک محصول یک دلار پیشنهاد بدهید، اگر در بازه زمانی خاصی کسی پیدا نشد که از شما بالاتر قیمت بدهد، شما می توانید با پرداخت فقط یک دلار، صاحب آن جنس بشوید. یعنی شما شانس این را دارید که خیلی از لوازم را با ارزان ترین قیمت دریافت کنید. ایده بدی نیست و شاید بتوانید شما هم آن را در سایت خودتان اجرا کنید که البته درست است که دردسر هایی هم دارد.

Groupon

گروپن (که از ترکیب دو کلمه گروه و کوپن تشکیل شده است) یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی است که تخفیف های جالبی به مشتریان خودش می دهد. ایده این سایت این است که شما اگر گروهی بخواهید یک چیزی را بخرید، تخفیف بیشتری می گیرید و می توانید آن جنس را ارزان تر هم دریافت کنید. ایده های اجرا شده در این سایت جالب هستند که می توانید خودتان سر بزنید و ببینید.

IKEA

وقت آن رسیده است که در آخرین مورد سراغ یکی از جالب ترین سایت های جهان برویم. یکی از بهترین سایت های خرید اینترنتی که تحویل اجناس آن کمی عجیب تر از دیگر سایت ها می باشد. این سایت مخصوص لوازم خانگی می باشد و وقتی شما جنس را سفارش می دهید، چند قطعه مانند لگو از وسیله مورد نظر دریافت می کنید و خودتان باید این قطعه ها را به یکدیگر متصل کنید و وسلیه را بسازید. شاید پیش خودتان فکر کنید نکند این باعث شود مشتریان کم بشوند؟ خیر! اتفاقا مشتریان معمولا آن لوازم خانگی ای که از IKEA می گیرند را بیشتر دوست دارند چون خودشان هم در سرهم بندی آن ها دخیل بوده اند و یک حس خوبی دارند که انگار خودشان آن وسیله را برای خود ساخته اند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم معروف ترین و بهترین سایت های خرید اینترنتی را به شما معرفی کنیم که منابع الهام خوبی برای شما باشند. بد نیست که خودتان به این سایت ها سر بزنید و نوع کار آن ها را مشاهده کنید. مطمئن باشید که همیشه بهترین ها می توانند الگوی خوبی برای کار شما باشند و همین سایت های ایرانی بزرگ هم خودشان منابع الهام دیگری هم داشته اند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم سایت های خوبی را به شما معرفی کنیم. حتما به این سایت ها سر بزنید.

منبع:

Bloggersideas

دیدگاهتان را بنویسید