شبکه ایمن

vps ایران چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

خرید vps ایران از ابر آروان

سرور مجازی برای کسب‌وکارهایی که هزینه مقرون‌به‌صرفه به‌دنبال منابع اختصاصی با هستند، مناسب‌ترین گزینه است. VPSها برای کاربردهای متنوعی مانند میزبانی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، تست و بررسی کدهای توسعه‌دهندگان، فعالیت در بازار بورس و رمز ارزها، راه‌اندازی ایمیل سرورها و … مناسب هستند. بنابراین اگر قصد دارید با هزینه‌ای اندک سرویسی امن، پایدار و اختصاصی داشته باشید باید سرور مجازی تهیه کنید.

ما در این مطلب، علاوه‌بر معرفی مزیت‌ها و کاربردهای سرور مجازی، نکات امنیتی و سرعت اینترنت VPS ایران را به‌همراه خطاهای رایج هنگام اتصال به سرور مجازی بررسی کنیم.

سرور مجازی ایران چیست؟

سرور مجازی (Virtual Private Server) بخشی از سخت‌افزار یک سرور فیزیکی است که تمام منابع لازم برای میزبانی وب‌سایت‌ها یا وب‌سرویس‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع، شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی VPS برای استفاده بهینه از سخت‌افزار سرور فیزیکی، با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی‌ساز مثل هایپروایزر (Hypervisor)، منابع سرور را به‌شکل مجازی به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کنند و هر بخش را به‌شکل اختصاصی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. با این‌کار هر بخش از سرور مجازی می‌تواند سیستم‌عامل یا منابع منحصر به خود را داشته باشد.

vps ایران چه ویژگی‌هایی دارد؟

سرور مجازی ایران هزینه‌ی کم‌تری نسبت به سرورهای خارجی دارد. اگر بیش‌تر ترافیک دریافتی سایت یا خدمت آنلاین شما از منطقه جغرافیایی و IP ایران باشد، خرید VPS ایران و استفاده از آن باعث می‌شود تبادل اطلاعات بین سرور و کاربران با سرعت بیش‌تری انجام شود. زیرا با کاهش فاصله‌ی جغرافیایی کاربران و سرورها، سرعت انتقال داده‌ها به‌طور چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کنند.

علاوه‌بر این، هزینه‌ی ارزان‌تر و امنیت بالا نیز از مهم‌ترین مزیت‌های سرورهای مجازی ایران به شمار می‌روند.

نکات امنیتی سرور مجازی

بسیاری از ارایه‌دهندگان سرویس VPS امنیت آن را در سطح زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تامین می‌کنند. اما با این‌حال، شما باید اقدامات موثری را برای حفظ امنیت سرویس خود انجام دهید. برای مثال تغییر پورت پیش‌فرض یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید بعد از خرید VPS انجام شود.( پورت پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز «۳۳۸۹» و در سیستم‌عامل لینوکس «۲۲» است.)

تغییر رمز عبور دریافت‌شده از ارایه‌دهنده از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید. بنابراین، بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور VPS حتمن یک پسورد قوی (ترکیبی از ارقام، حروف و علامت‌ها) را برای سرور خود تعریف کنید.

به‌روزرسانی سیستم‌عامل و نرم‌افزارها از مهم‌ترین مواردی است که به افزایش امنیت سرور کمک می‌کند. ه‌م‌چنین نصب نرم‌افزارهای امنیتی و فعال‌سازی فایروال را فراموش نکنید و حتمن با استفاده از SSL امنیت سرویس خود را افزایش دهید.

سرعت اینترنت سرور مجازی

پهنای باند و پورت سرور تاثیر زیادی در سرعت اینترنت سرور مجازی دارند. منظور از پهنای باند مقدار داده‌ای است که در یک زمان مشخص از نقطه‌ای به‌ نقطه‌ی دیگر در شبکه ارسال می‌شود. هر چقدر پهنای باند بیش‌تری در اختیارتان قرار بگیرد، داده‌های بیش‌تری را می‌توانید ارسال یا دریافت کنید. پورت سرور که به‌عنوان ورودی و خروجی داده از یک سرور به سرور دیگر در شبکه شناخته می‌شود نیز رابطه‌ی مستقیمی با پهنای باند دارد و میزان داده قابل ارسال یا دریافت را تعیین می‌‌کند. برای مثال اگر سرعت پورت سرور مجازی ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد، در این حالت، سرور امکان ارسال و دریافت اطلاعات ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را خواهد داشت و اگر این مقدار افزایش پیدا کند، سرعت اینترنت یا همان نرخ انتقال داده در شبکه براساس زمان، کاهش پیدا می‌کند.

خطاهای اتصال به سرور مجازی

خطاهای اتصال به VPS تنها به مشکل‌های مربوط به نرم‌افزارهای اتصال به سرور مجازی مثل RDP و Putty محدود نمی‌شوند. مشکل اتصال اینترنت، قطع شدن سرور و خرابی در آن و وجود مشکل در سیستم‌عامل می‌تواند اتصال شما به سرور مجازی را با مشکل روبه‌رو کند. برای مثال در سرور مجازی ویندوز ممکن است با تغییر نادرست پورت پیش‌فرض اتصال خود به VPS را از دست بدهید. دسترسی چندین کاربر به RDP و مصرف پهنای باند اضافی نیز ممکن است در اتصال شما به سرور مجازی اختلال ایجاد کند. در واقع مشکل اتصال به سرور در نسخه‌های مختلف ویندوز و لینوکس دلایل مختلفی دارد. با این‌حال مهم‌ترین خطای اتصال به سرورهای لینوکسی، وجود خطا در برنامه Putty است. شما برای برطرف کردن مشکل هنگام اتصال به سرور مجازی از طریق پوتی یا ریموت دسکتاپ ابتدا باید متن خطای نمایش داده‌شده را به‌دقت بخوانید، چراکه به‌طور معمول روش رفع خطا در متن اخطار نمایان می‌‌شود.

بهترین سرور مجازی

برای خرید سرور مجازی باید به تناسب آن با کسب‌وکار و نیازمندی‌هایتان توجه کنید. حتا در صورت تهیه بهترین سرویس، اگر امکانات سرور مورد نظر مناسب نیازهای کسب‌‌وکارتان نباشد، نمی‌توانید به اهداف تعیین شده در کسب‌وکار خود برسید و تمام زمان و هزینه‌ی صرف‌شده نیز بی‌فایده خواهد بود. بنابراین هنگام خرید سرور مجازی ایران به میزان منابع مورد نیاز (حافظه رم، حافظه ذخیره‌سازی، پردازنده و پهنای باند) توجه داشته باشید. در نهایت باید سرور مجازی ایران را از ارایه‌دهنده‌ی معتبر تهیه کنید. برای این منظور می‌توانید فاکتور‌های سرویس‌دهی مانند امنیت، قدرت، پشتیبانی، هزینه، آپ‌تایم و مقیاس‌پذیری و موارد مشابه را مد نظر قرار دهید.

معرفی سرور مجازی ایران ابر آروان

انتخاب و خرید سرور مجازی ایران از ارایه‌دهنده‌ی معتبر، کار آسانی نیست. زیرا در میان ارایه‌دهندگان ایرانی و خارجی باید یکی از آن‌ها را به‌عنوان بهترین یا مناسب‌ترین گزینه انتخاب کنید. اگر به‌دنبال خرید بهترین سرور مجازی ایران هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت ابر آروان به  نشانی Arvancloud.ir مناسب‌ترین و بهترین سرور مجازی ایران را تهیه کنید. ابر آروان سرویس VPS ایران را در پلن‌های مختلف به‌شکل سرور مجازی عمومی، حافظه‌ای، پردازشی و سرور مجازی با منابع دل خواه در دوره‌ی مصرفی ساعتی، روزانه، ماهانه و سالانه ارایه می‌کند. بنابراین اگر به‌دنبال بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین سرور مجازی ایرانی هستید، حتمن به وب‌سایت ابر آروان سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید