شبکه ایمن

6 روش رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام

یک سری مشکلاتی هستند که برای اینستاگرام پیش می آیند که واقعا فکرش را هم نمی کنیم که رفع آن ها به ساده ترین شکل ممکن انجام می شود. به این خاطر که ممکن است تصور کنیم که یک چیزی اشتباه است در حال که خیر، صرفا یک مورد جزئی انجام نشده است و به همین دلیل این مشکلات ممکن است پیش بیایند. در این مقاله به سراغ رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام رفته ایم و می خواهیم روش های رفع آن را به شما آموزش بدهیم. به طور کلی 6 روش برای رفع این مشکل وجود دارد که ما هر 6 تای آن ها را برای شما آماده کرده ایم و ممکن است که بسته به شرایط، یکی از این روش ها به کار شما بیایند. پس در ادامه همراه ما باشید که اول از همه توضیحی درباره این ارور بدهیم و آن را رفع کنیم.

رفع مشکل couldn’t refresh feed

یکی از مواردی که باید در مدیریت شبکه های اجتماعی به آن وارد باشیم، ارور های مختلف در شبکه های اجتماعی است. کسی که مدیریت شبکه های اجتماعی را انجام می دهد، باید به رفع مشکلات این شبکه های اجتماعی نیز احاطه داشته باشد. در رابطه با مدیریت پیج اینستاگرام نیز همه چیز به همین ترتیب است. یک سری مشکلاتی ممکن است برای صفحات اینستاگرام پیش بیاید که در مدیریت پیج اینستاگرام باید قادر به رفع آن ها باشیم. در این مقاله نیز به سراغ رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام رفته ایم که احتمالا خیلی از ما با آن رو به رو شده ایم و خیلی ما از نیز با ساده ترین روش ها آن را حل کرده ایم. اول از همه باید به شما بگوییم که این مشکل، اصلا مشکل عجیبی نیست و همه در شرایط مختلف با آن رو به رو می شوند.

برای رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام ما 6 روش را به شما معرفی می کنیم. این 6 روش هر کدام در موقعیت خاصی انجام می شوند و ممکن است در یک سری موقعیت ها یکی از آن ها کافی باشد و در موقعیت دیگر، باید دو یا سه تا از آن ها را انجام بدهید تا مشکل رفع بشود. راه های رفع این مشکل کاملا ساده هستند و احتمالا با خواندن تیتر های این مقاله هم دستتان بیاید که قرار است چه کاری انجام بدهید. اما به هر حال ما توضیحی درباره هرکدام از این روش ها به شما می دهیم که هم سبب شناسی آن ها را متوجه بشوید و هم اینکه بتوانید کامل و دقیق مشکل را حل کنید. مطمئن باشید که این مشکل اگر با این 6 روش حل می شود و نیازی نیست که دنبال روش های عجیب و غریب آن بروید.

6 روش رفع مشکل couldn’t refresh feed

در اینجا می خواهیم به سراغ اصل مطلب برویم به 6 روش رفع مشکل couldn’t refresh feed بپردازیم. اگر دیدید که این موارد بسیار ساده هستند، تعجب نکنید! این مشکل واقعا با همین روش های ساده قابل حل است و قرار نیست که ما اینجا درباره موضوع پیچیده ای صحبت کنیم. با این وجود باز هم موارد را مطالعه کنید که در نتیجه کار اشتباهی رخ ندهد و شما بتوانید به طور کامل به رفع مشکل couldn’t refresh feed بپردازید. در ادامه با این روش ها همراه ما باشید.

وصل بودن اینترنت را چک کنید

اول از همه به ساده ترین روش “رفع مشکل couldn’t refresh feed” می پردازیم و آن هم این است که باید اینترنت خودتان را روشن کنید. شاید یادتان رفته است که به اینترنت وصل نیستید و به همین خاطر هم این ارور در بدو ورود به اینستاگرام برای شما نمایش داده می شود. اگر هم اینترنت وصل است، چک کنید و مطمئن شوید که بسته اینترنت یا شارژ تلفن همراه به اندازه کافی برای باز کردن اینستاگرام دارید. همچنین اگر از وای فای و فناوری ADSL هم استفاده می کنید، حواستان به زمان پرداخت و خرید ترافیک آن نیز باشد. همچنین ممکن است در صورت استفاده از VPN نیز این مشکل پیش بیاید که در این صورت امکان دارد که VPN شما کم سرعت باشد یا کلا بدون اطلاع قبلی قطع شده باشد که بهتر است برای اطمینان آن را غیر فعال کنید.

حال اگر اپلیکیشن های دیگر که با اینترنت کار می کنند را چک کردید و دیدید که آن ها به فعالیت خودشان ادامه می دهند و همچنان کار می کنند، باید به سراغ روش های دیگر بروید که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

Cache اینستاگرام را پاک کنید

Cache ها در واقع کپی ای از محتواهایی در اینستاگرام است که شما قبلا آن ها را نگاه کرده اید و در گوشی شما ذخیره شده اند. ممکن است حجم Cache اینستاگرام شما پر شده باشد که در این صورت باید اینستاگرام شما برای رفع مشکل couldn’t refresh feed ، Clear Cache بشود. برای این کار تنها لازم است که در بخش Settings یا تنظیمات گوشی خودتان به سراغ Apps یا برنامه ها بروید و برنامه اینستاگرام را انتخاب کنید. در این بخش، یک Clear Data به شما نمایش داده می شود و یک Clear Cache یا Manage Storage در این بخش وجود دارد. یا روی Clear Cache بزنید و کش ها را پاک کنید و یا وارد Manage Storage شوید و از آن طریق کش ها را پاک کنید. در هر حالت، این مشکل با این روش رفع می شود.

حال اگر این روش و روش قبلی هم جوابی ندادند (که در بیشتر مواقع همین دو روش جواب می دهند)، باید به سراغ روش های دیگر بروید که این روش های دیگر هم باز چندان سخت نیستند و به راحتی می توانید آن ها را نیز انجام بدهید.

گوشی خودتان را ری استارت کنید

ممکن است گوشی شما به هر دلیلی Feed اینستاگرام شما را بروز رسانی نکند. در این حالت شما باید گوشی خودتان را برای رفع مشکل couldn’t refresh feed ری استارت کنید. در گوشی های مختلف این کار با روش های مختلفی انجام می شود و شما با روش های مختلف می توانید گوشی خودتان را خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید. این کار را در صورتی انجام بدهید که دو روش قبلی جواب ندادند. به این خاطر که همین خاموش و روشن کردن گوشی می تواند به باتری آن در طولانی مدت صدمه وارد کند و ممکن است که خاموش کردن گوشی، یک سری از تسک های مهم شما را نیز از بین ببرد. و البته که معمولا در گوشی های موبایل این روش کمی زمان شما را می گیرد ولی باز هم اگر دو روش قبلی جواب نداد، این دیگر جواب می دهد.

حال ممکن است که تمام این مدت ما سر قبری گریه می کردیم که مرده ندارد و تمامی روش های بالا نیز آب در هاون کوبیدن بوده باشد. در این صورت، باید به سراغ روش بعدی برویم که احتمال پاسخ دهی آن نیز بالا می باشد.

اینستاگرام را بروز رسانی کنید

شاید نسخه اینستاگرام شما آنقدر قدیمی است که نمی تواند Feed شما را رفرش کند و فرمت Feed اینستاگرام کلا دیگر عوض شده است. در این صورت شما باید اینستاگرام را بروزرسانی یا Update کنید تا رفع مشکل couldn’t refresh feed انجام بشود. برای این کار لازم است که یا به سراغ Google Play Store، کافه بازار و مایکت در اندروید بروید و یا اینکه از App Store یا سیب اپ در IOS استفاده کنید. وارد یکی از این فروشگاه ها بشوید و Instagram را سرچ کنید و آن را به جدید ترین نسخه آن بروز رسانی کنید. این کار می تواند مشکل را رفع کند و اگر سه روش قبلی جواب ندهند، این روش در یک سری شرایط جواب می دهد. البته این روش زمانی جواب می دهد که اصلا آپدیتی برای اینستاگرام آمده باشد و در غیر این صورت، باید روش های دیگر امتحان شوند.

اینستاگرام را بروز رسانی کنید

اینستاگرام را دوباره نصب کنید

گاهی به هر دلیل ممکن است که فایل اینستاگرام شما خراب شده باشد و دیگر عملکرد سابق را در گوشی موبایل شما نداشته باشد. در این صورت برای رفع مشکل couldn’t refresh feed باید اینستاگرام را از گوشی خودتان Uninstall یا حذف کنید و دوباره آن را Install و نصب کنید. معمولا این روش که به عنوان روش نهایی شناخته می شود، در اکثر موارد جواب می دهد. به این خاطر که مشکلی که شما با آن مواجه هستید به هیچ عنوان به خاطر حساب کاربری شما و از این دست موارد نیست. این یک مشکل فنی است و کاملا به اتصال شما به اینستاگرام مربوط می شود. اگر این روش جواب ندهد، دیگر باید دست به دامن خود اینستاگرام بشوید و به سراغ روش بعدی بروید. روشی که ممکن است در ایران خیلی جواب ندهد ولی در صورتی انجام می شود که دیگر چاره ای نیست.

گزارش مشکل به اینستاگرام

5 روش قبلی برای رفع مشکل couldn’t refresh feed کافی هستند و اگر این روش ها انجام نشد، شما باید از طریق بخش پشتیبانی اینستاگرام، مشکل را به اینستاگرام گزارش بدهید. شما می توانید متن مشکل خودتان را به انگلیسی تایپ کنید و منتظر پاسخ اینستاگرام بمانید. مطمئن باشید که اینستاگرام راه حل های خودش را به شما پیشنهاد خواهد داد. البته حتما ذکر کنید که روش های بالا را نیز انجام داده اید و هیچکدام پاسخگو نبودند. هرچند که شما شاید در کمتر از یک درصد مواقع ناچار به این کار بشوید و معمولا با انجام 5 روش بالا، مشکل به طور کامل رفع می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام پرداختیم و به شما روش های مورد نیاز را آموزش دادیم. مطمئن باشید که یکی از این روش ها بالاخره جواب می دهد و این مشکل اینستاگرام، راه حل دیگری ندارد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم در مدیریت پیج اینستاگرام خودتان به شما کمک کرده باشیم.

منبع:
alphr.com

5 / 5 ( 2 امتیاز )

نوشته 6 روش رفع مشکل couldn’t refresh feed در اینستاگرام اولین بار در دیجیتال مارکتینگ تابان. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید