شبکه ایمن

6 روش برای نحوه انتخاب شرکت سئو خوب که باید قبل از اقدام بدانید!

اگر درباره (سئو سایت) مطالعه کردید حتما می دانید که امور سئو به علاوه زیاد بودن، حساس هم هستند. امور سئو سایت باید مرتب و منظم انجام بشوند تا در نهایت بهینه سازی سایت ما برای موتور های جست و جو به بهترین نحو ممکن انجام بشود. مسلما خود ما به عنوان صاحب سایت فرصت چنین کار هایی را نداریم و بهتر است که یک شرکت سئو سایت این کار ها را انجام دهد. حال نحوه انتخاب شرکت سئو به چه صورت می باشد؟ چگونه باید یک شرکت سئوی خوب و قابل اعتماد پیدا کنیم؟ در این مقاله قرار است به سراغ همین موضوع برویم و درباره آن صحبت کنیم و در نهایت قضاوت را به عهده شما بگذاریم تا با توجه به نکاتی که گفتیم، یک شرکت سئو خوب پیدا کنید. پس فعلا اقدامی نکنید و در این مقاله همراه ما باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

نحوه انتخاب شرکت سئو

C

فاکتور های انتخاب شرکت سئو توسط کسب و کار ها

C

6 نکته در نحوه انتخاب شرکت سئو

خدمات سئو سایت تابان شهر + ضمانت صفحه اول

مشاهده خدمات انتخاب شرکت سئو

نحوه انتخاب شرکت سئو

سئو سایت پیچیده است، امور زیادی دارد، به موارد زیادی بستگی دارد و تضمین موفقیت آن هم کار هرکسی نیست. در واقع شما شاید بتوانید نکات سئو را در مطالب خودتان رعایت کنید و رتبه متوسطی هم دریافت کنید اما این موضوع اصلا برای به بار نشستن زحمات شما کافی نیست. نحوه انتخاب شرکت سئو برای این مهم است که شما باید شرکتی را پیدا کنید که این امور وقت گیر را برای شما انجام بدهند. کسانی که این کار را دوست دارند و در آن تخصص دارند. شما می توانید در اینجا روی کسب و کارتان تمرکز کنید و بگذارید که شرکت سئو مورد نظر کار های سئو سایت را بر عهده بگیرد. اگر شما یک شرکت سئو سایت خوب انتخاب کنید، می توانید با خیال راحت تمرکزتان را روی کار خودتان بگذارید و سایت را به آن ها بسپارید.

قبل از اینکه بخواهیم وارد “نحوه انتخاب آژانس سئو” بشویم بگذارید یک سخنی هم با شرکت های سئو داشته باشیم تا آن ها هم متوجه شوند که اکثرا افراد چگونه یک شرکت سئو را انتخاب می کنند. در حال که شاید این فاکتور ها درست نباشند، اما به هر حال صاحبان کسب و کار ها با این فاکتور ها معمولا به انتخاب شرکت سئو می پردازند. فاکتور هایی که شاید حتی فاکتور های درستی هم باشند اما ما نباید طبق آن ها به انتخاب کردن اقدام کنیم. موضوع همیشه فراتر از این ها می باشد.

فاکتور های انتخاب شرکت سئو توسط کسب و کار ها

فاکتور اول: تبلیغات دهان به دهان

نه فقط یک شرکت سئو، تمامی برند ها بیشتر توسط تبلیغات دهان به دهان انتخاب می شوند. شما هرچقدر هم که برای یک کارفرما تبلیغ شرکت خودتان را بکنید، نحوه انتخاب شرکت سئو برای او اینگونه است که اگر بهترین دوستش که آن هم صاحب کسب و کار است به او بگوید از فلان شرکت کمک بگیر، او از همان شرکتی خدمات سئو را دریافت می کند که دوستش می گوید. ما به دوستان و نزدیکان خودمان همیشه بیشتر از هر تبلیغ، سایت و برندی اعتماد داریم. این موضوع از این نظر خوب است که ما به عنوان یک شرکت سئو باید تلاش کنیم رضایت مشتری را مد نظر قرار بدهیم تا خود مشتری صدای ما برای بازاریابی ما باشد. طبق تحقیق انجام شده توسط Clutch.co، 45 درصد از افراد اینگونه شرکت سئو خود را انتخاب می کنند.

فاکتور اول_ تبلیغات دهان به دهان

فاکتور دوم: بهره علمی شرکت و پروسه های آن

43 درصد دیگر از افراد شرکت کرده در این نظر سنجی نحوه انتخاب شرکت سئو را بر پایه بهره علمی و بر اساس پردازش های آن شرکت انجام می دهند. یعنی افراد به خدمات مشتریان شرکت، نوع مدیریت آن، تجربه کارکنان، گزارش ها و … نگاه می کنند تا شرکت مورد نظرشان را انتخاب کنند. پس در رابطه با این موضوع باید گفت که ما عنوان یک شرکت سئو باید روی بهره علمی و تجربه های کاریمان تمرکز کنیم و سعی کنیم که به روز ترین اطلاعات و بهترین عملکرد را داشته باشیم.

فاکتور سوم: تحقیق ها، حرف های مشتریان سابق و نظرات آنلاین

در رتبه سوم این نظر سنجی آن 14 درصدی هستند که بر اساس تحقیقات و نظرات دیگران (به غیر از صرفا آشنایان) شرکت سئو را انتخاب می کنند. باز هم با این اوصاف ما باید بدانیم که به عنوان یک شرکت سئو باید بهترین خدمات و بهترین عملکرد را ارائه دهیم که رضایت مشتری، همه چیز می باشد.

6 نکته در نحوه انتخاب شرکت سئو

بررسی عملکرد های قبلی شرکت سئوی مورد نظر

نه فقط در یک شرکت سئو، در همه شرکت ها عملکرد بسیار مهم است. اما به این خاطر ما این مورد را اولین مورد قرار دادیم که شما قرار نیست با یک شرکت قراردادی ببندید و صرفا 2 هفته با آن ها همکاری کنید و از یکدیگر خداحافظی کنید. قبلا هم به شما گفته بودیم که امور سئو سایت 6 الی 1 سال طول می کشند که نتیجه بدهند و شرکتی که شما انتخاب می کنید باید بتواند در این بازه زمانی به نتیجه خاصی برسد. پس برای مطمئن شدن از این موضوع باید عملکرد های قبلی این شرکت مورد نظر را بررسی کنید. پس تحقیق کنید، اطلاعات کسب کنید، سرچ کنید، نمونه کار ها را نگاه کنید و نظرات مشتریان دیگر را در رابطه با شرکت مورد نظر بخوانید تا به یک دید خوب درباره شرکت دست پیدا کنید. مهمترین مورد نحوه انتخاب شرکت سئو همین است.

بررسی عملکرد های قبلی شرکت سئوی مورد نظر

به فراتر از سئو فکر کنید

آیا شرکتی که شما انتخاب کرده اید به جز بازاریابی و تبلیغات، از تکنولوژی و کدنویسی هم چیزی می داند؟ آیا محتوا نویسان این شرکت مطالبی که تولید می کنند فقط برای موتور جست و جو است یا کاربران هم آن را دوست دارند؟ سوال هایی که نه تنها باید از خودتان بپرسید، بلکه باید خودتان هم بدانید که این سوال ها مهم هستند. امور سئو سایت محدود به یک سری محتوا نویسی ها و لینکسازی ها نمی شود و شرکت سئویی که انتخاب می کنید باید به فراتر از سئو فکر کند و به دنبال جلب رضایت مخاطب شما باشد. همیشه یادتان باشد که گرفتن بازدید کافی نیست، سایت شما باید سوددهی داشته باشد و صرفا در نتایج اول بودن کافی نیست.

به شرکت های سئو سر بزنید

محیط کار یک شرکت، حرف های زیادی برای گفتن به شما دارد. کارکنانی که سخت مشغول کار هستند و شرکتی که نظم خاصی را در خودش ایجاد کرده است. خیر! قرار نیست که دنبال یک محیط خشک و رسمی باشید اما به هر حال سر زدن به شرکت سئو و سوال کردن درباره خدمات آن ها می تواند یک دید کلی به شما درباره آن شرکت بدهد که بتوانید تصمیم خودتان را بگیرید. شما می توانید با سئو کار های شرکت صحبت کنید و تعهد آن ها را به کار بسنجید و ببینید که چقدر مشتاق اند که کار شما را انجام بدهند و چه نقشه هایی در سر دارند. نحوه انتخاب شرکت سئو نباید بدون شناخت افراد آن شرکت باشد و شما حتما باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشید.

به شرکت های سئو سر بزنید

سراغ شرکت هایی با خدمات خیلی گران و خیلی ارزان نروید

شرکت هایی که سئو سایت را خیلی ارزان به شما ارائه می دهند احتمالا قرار نیست که کیفیت کارشان بالا باشد و زحمت زیادی بکشند. امور سئو سایت همانطور که گفتیم بسیار سخت و حساس است و مسلما هم هزینه بالایی دارد. به آن فکر کنید، قرار است که شما برای همیشه به سوددهی و بازدید بالا برسید و قرار است که کاربر با جست و جو در گوگل به شما برسد. پس نمی شود که دست پیدا کردن به چنین چیزی انقدر ارزان باشد. همچنین از شرکت هایی هم که قیمت های نجومی برای کلمات کلیدی آسان و کم رقابت می گیرند نیز دوری کنید. همیشه یادتان باشد که قیمت خدمات سئو به یک سری فاکتور ها بستگی دارد که مدیر سئو باید این قیمت را با شما طبق نیاز هایی که دارید و کلمات کلیدی کسب و کارتان توافق کند. پس به نحوه انتخاب شرکت سئو دقت کنید.

شرکتی که ضمانت صد در صد کرد، قابل اعتماد نیست!

یک طرف قضیه شما و شرکت سئو هستید و طرف حساب کاربر و گوگل که هردو هم سختگیر هستند. سئو سایت بیش از اینکه به شما و شرکت سئو بستگی داشته باشد، به گوگل و دیگر موتور های جست و جو و در نهایت کاربر هم بستگی دارد. درست است که نحوه انتخاب شرکت سئو باید بر پایه علم و تجربه شرکت مورد نظر باشد اما باز هم تجربه به آن ها نشان داده است که نباید چیزی را صد در صد تضمین کنند. اگر کلمه کلیدی کسب و کار شما یک کلمه پر رقابت و سخت است، شرکت سئو نمی تواند بگوید که ما در طی 6 ماه سایت شما را به صفحه اول و یا خدایی نکرده رتبه اول می رسانیم. امکان ندارد! پس شرکت هایی که چنین تضمین هایی می دهند فقط پول شما را می خواهند و منطق را در نظر نمی گیرند.

به طور جدی از این شرکت ها دوری کنید و در نحوه انتخاب شرکت سئو خودتان خیلی دقت کنید. همیشه بدانید که بهترین شرکت های سئو در دنیا افراد حرفه ای می دانند که هیچوقت نمی شود روی الگوریتم های گوگل حساب کرد و سئو سایت برای نتیجه دادن نیازمند صبر و تلاش بسیار است و اگر دیدید که یک شرکت در طی 6 ماه توانست حداقل چند موفقیت خوب بدست بیاورد و تا جایی هم توانست با روش های درست مخاطب و مشتری جذب کند، بهتر است به آن ها اعتماد کنید و بگذارید باز هم کارشان را ادامه بدهند که موفقیت های بیشتری را هم رقم بزنند.

شرکتی که ضمانت صد در صد کرد، قابل اعتماد نیست!

مواظب روش های سئو کلاه سیاه باشید

یک سری شرکت ها هستند که به شما تضمین می دهند که سایتتان در یک مدت زمان کوتاه به رتبه اول گوگل می رسد. شما به این شرکت ها اعتماد می کنید و کار را به دست آن ها می سپارید و بله، سایت به صفحه اول یا حتی رتبه اول هم می رسد اما طولی نمی کشد که نه تنها از صفحه اول، بلکه از کل نتایج گوگل حذف می شود و دیگر نمی شود آن را برگرداند. چه اتفاقی افتاده است؟ شرکت مورد نظر از روش های کلاه سیاه و غیر قانونی برای سئو سایت شما استفاده کرده است، گوگل هم فهمیده و سایت را پنالتی کرده است. قرارداد شما هم تمام شده است و نه می توانید کاری کنید و نه می توانید شرکت مورد نظر را بازخواست کنید. پس حواستان به این نوع روش ها باشد.

سئو کلاه سیاه معمولا شامل خرید لینک، لینکسازی های اسپمی و دیگر روش های دور زدن موتور جست و جو می باشد و سعی کنید نحوه انتخاب شرکت سئو تان جوری باشد که این نوع شرکت ها را به هیچ عنوان انتخاب نکنید. شرکت سئو سایت شما باید در چارچوب قوانین موتور های جست و جو کارش را انجام بدهد که آسیب جبران ناپذیری به سئو سایت شما وارد نکند.

سخن پایانی

همین چند نکته را اگر در نحوه انتخاب شرکت سئو رعایت کنید دیگر مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. همیشه با چشم باز و با علم قبلی به سراغ شرکت های سئو سایت بروید. این شرکت ها قرار است طولانی مدت با شما کار کنند و همیشه قرار است که با آن ها در رابطه با امور سایت خود در ارتباط باشید. پس در نتیجه با دقت تمام به سراغ آن ها بروید و نکاتی که گفتیم را هم حتما رعایت کنید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم دید خوبی را به شما بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید