شبکه ایمن

6 تا از دلایل استفاده از وردپرس در سال 2022

راه های زیادی برای طراحی سایت وجود دارد. راه های بی شماری که به چند مورد محدود ختم نمی شوند و در دنیای امروز روش های زیادی برای طراحی سایت وجود دارد. اما چرا بیشتر سایت ها از وردپرس استفاده می کنند؟ دلایل استفاده از وردپرس چیست؟ دقیقا می خواهیم در اینجا درباره همین موضوع صحبت کنیم که چرا باید از وردپرس استفاده کنید. در نظر داشته باشید که در این مقاله قصد نداریم دیگر سیستم های مدیریت محتوا را کوچک بشماریم یا بخواهیم به شما بگوییم که شما به طراحی سایت اختصاصی نیاز ندارید. در اینجا فقط قصد داریم با شما درباره وردپرس صحبت کنیم و درباره نوع طراحی سایتی صحبت کنیم که به احتمال زیاد شما از بهره گیری از آن ضرر نخواهید کرد. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

دلایل استفاده از وردپرس

C

وردپرس رایگان است!

C

استفاده از وردپرس آسان است

C

می توانید وردپرس را سفارشی سازی کنید

C

وردپرس سئو فرندلی است

C

امنیت وردپرس بالاست

C

وردپرس هست که بماند

دلایل استفاده از وردپرس

دلایل استفاده از وردپرس

دلایل استفاده از وردپرس بی شمار هستند ولی ما قرار است 6 تا از آن ها را در اینجا بیان کنیم. حالا چرا همه آن ها را بیان نمی کنیم؟ به این دلیل که همین 6 مورد کافی هستند تا شما را مطمئن کنیم که از این CMS یا سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید. البته باقی دلایل هم در دل همین 6 دلیل هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. اول از همه باید بگوییم همانطور که احتمالا بدانید وردپرس، یک نوع از طراحی سایت نیست، بلکه یک سیستم مدیریت محتوا می باشد که شما آن را بر روی سایت خودتان نصب می کنید و این سیستم به شما اجازه می دهد که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، سایت خودتان را به راحتی مدیریت کنید. البته ناگفته نماند که شاید جزئیات پیچیده تر این CMS کمی تخصصی تر باشد ولی همچنان یک پنل مناسب برای سایت شماست.

بالاتر و در مقالات قبلی اشاره هایی به مواردی از طراحی سایت داشتیم. بیش از پنجاه درصد طراحی سایت های جهان با وردپرس انجام شده است ولی همچنان تاکید می کنیم که وردپرس، تنها راه طراحی سایت نیست و حتی تنها سیستم مدیریت محتوا هم نیست. با این وجود ما نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا داریم که انجام امور متفاوت در سایت را برای ما ساده تر کند. دقیقا به همین خاطر هم هستش که قرار است “دلایل استفاده از WordPress” را برای شما شرح دهیم که به طور کامل متوجه شویم که این نوع از طراحی سایت خیلی بیش از آنچه که فکرش را بکنید برای شما مفید خواهد بود و شاید نشود بهتر، سریعتر و ارزان تر از این راه، راه دیگری برای طراحی سایت شما وجود داشته باشد. پس بدون معطلی برویم سراغ دلایل استفاده از وردپرس تا شما را با آن ها آشنا کنیم.

وردپرس رایگان است!

از دلایل استفاده از وردپرس همین بس که وردپرس یک نرم افزار رایگان است. به این معنا که شما می توانید آن را رایگان دانلود، نصب و استفاده کنید. شما می توانید از وردپرس برای ساختن هر نوع سایتی استفاده کنید. البته در نظر داشه باشید که همچنان هزینه دامنه و هاستینگ پا برجا می ماند، اما خود نرم افزار وردپرس رایگان و شما می توانید آن را از خود سایت وردپرس یا وردپرس فارسی دانلود کنید. حال شاید از خودتان بپرسید یک سیستم مدیریت محتوا به این پر کاربردی چرا باید رایگان باشد که هر کسی بتواند از آن استفاده کند و آیا این موضوع مشکوک نیست؟ برای پاسخ به این سوال باید در نظر بگیرید که بالای 50 درصد سایت های جهان از وردپرس استفاده می کنند و مطمئن باشید که راه های دیگری برای وردپرس وجود دارد که پول در بیاورند، پس نگران نباشید.

استفاده از وردپرس آسان است!

حال یکی از دلایل استفاده از وردپرس این است که با وجود انعطاف پذیری و قدرتمند بودن این پلتفرم، استفاده از آن بسیار راحت است. وردپرس برای کسانی که تازه کار کردن با سایت را شروع کرده اند بسیار راحت است و برای افراد خبره هم بخش های تخصصی خودش را دارد. وردپرس یک داشبورد ساده دارد که انتخاب های مختلف در منو سایدبار آن لحاظ شده است. شما به راحتی می توانید با استفاده از آن ها صفحه و پست درست کنید، طراحی سایت را سفارشی سازی کنید، منو های نویگیشن به سایت اضافه کنید و هر کاری که لازم باشد در سایت انجام بشود. وردپرس به تازه کار ها این اجازه را می دهد که بدون هیچگونه دانش تخصصی سایت را مدیریت کنند و البته که به حرفه ای ها هم این اجازه را می دهد که دست در موارد تخصصی تر نیز ببرند.

با وجود اینکه مدیریت وردپرس آسان است و امکانات بسیار ساده ای در اختیار شما قرار می دهد، دلیل نمی شود که محدود به همان امکانات اولیه شود. در نظر داشته باشید که هزاران هزار افزونه یا پلاگین برای وردپرس وجود دارد که هرکدام به پنل وردپرس، عملکرد خاصی را اضافه می کنند که باعث می شود شما بتوانید امکانات جدید به سایت خودتان اضافه کنید. حال این افزونه ها ممکن است کوچک و جزئی باشند، یا ممکن است وسعتی به اندازه خود وردپرس داشته باشند. پس این را باید بدانید که سادگی و آسان بودن وردپرس از دلایل استفاده از وردپرس ، به معنی محدود بودن آن نیست.

استفاده از وردپرس آسان است!

می توانید وردپرس را سفارشی سازی کنید!

بیشتر کسانی که از وردپرس استفاده می کنند نه طراح سایت هستند و تخصصی در برنامه نویسی دارند. در واقع، بیشتر کسانی که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند، ممکن است کوچکترین دانشی از طراحی سایت نداشته باشند. حال چگونه ما این همه سایت زیبای وردپرسی در دنیا می بینیم؟ به این خاطر که هزاران قالب زیبا برای وردپرس در سطح وب وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و حتی آن ها را خودتان به سلیقه خود، سفارشی سازی کنید. در واقع برای هر نوع سایتی، چندین قالب مخصوص وجود دارد حال ممکن است این سایت فروشگاهی باشد، شرکتی باشد، بلاگ باشد و … که برای هرکدام می توان قالب مخصوص را تهیه کرد و آن را شخصی سازی کرد. این سفارشی سازی هم با پنل خود این قالب ها انجام می شود.

شما می توانید توسط پنل قالب ها، رنگ های سایت را عوض کنید، لوگوی خودتان را آپلود کنید، پس زمینه سایت را تغییر دهید، اسلایدر های زیبا بسازید و به طور کلی هرکاری که دلتان می خواهد با سایت انجام دهید.

وردپرس سئو فرندلی است

هیچ سایتی بدون داشتن ترافیک و بازدید کننده موفق نخواهد شد. یکی از دلایل استفاده از وردپرس این است که وردپرس فکر مخاطبانی که از موتور جست و جو قرار است وارد سایت شما بشوند را کرده است. وردپرس با کد های با کیفیتی نوشته شده است و دقیقا به همین دلیل است که گوگل و دیگر موتور های جست و جو وردپرس را خیلی دوست دارند. به همین خاطر هم معمولا سایت های وردپرسی در گوگل و دیگر موتور های جست و جو رتبه بهتری کسب می کنند. البته وردپرس افزونه های گوناگونی هم دارد که به خودی خود، به بهینه سازی سایت شما برای موتور های جست و جو کمک بسیاری می کنند. افزونه هایی که یا به طور مستقیم روی سئو On-page شما تمرکز دارند و یا افزونه هایی که سرعت سایت شما را بالاتر می برند و باعث بهبود سئو تکنیکال شما می شوند.

امنیت وردپرس بالاست!

یکی از دلایل استفاده از وردپرس این است که وردپرس می داند که چقدر امنیت یک سایت مهم است. به همین دلیل هم به نوعی طراحی شده است که دستبرد به سایت شما را به شدت دشوار و حتی غیر ممکن کند. هرچند که شما کار های دیگری هم می توانید برای امنیت سایتتان در برابر هکر ها، بدافزار ها و دیگر خطرات بکنید، وردپرس هم چه به خودی خود و چه پلاگین های مخصوصی که دارد، امنیت سایت شما را تا حد زیادی بالا می برد و اجازه ورود هیچ خطری را نمی دهد.

امنیت وردپرس بالاست!

وردپرس هست که بماند!

سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز ها می آیند و می روند اما یکی از دلایل استفاده از وردپرس این است که این CMS همچنان با قدرت پابرجاست و حالا حالا ها هم قرار نیست جایی برود. متن باز بودن این نرم افزار هم باعث می شود که همیشه در معرض تغییر و پیشرفت باشد و امکانات به روز به آن اضافه بشود. این متن باز بودن این حقیقت را به ما نشان می دهد که بهینه سازی این نرم افزار توسط یک شخص یا کمپانی انجام نمی شود، بلکه حتی اگر یک روز این CMS ناپدید هم بشود، هرکسی می تواند به کد های آن دسترسی پیدا کند و با آن یک پنل دیگر در چند دقیقه درست کند و فقط نام آن را تغییر دهد. یک حقیقت جالب که وجود دارد این است که وردپرس، CEO ندارد.

همین موضوع نمایانگر این است که وردپرس به رشد خودش ادامه می دهد به این خاطر که توسط چندین توسعه دهنده و یک جامعه بزرگ مدیریت می شود که تک تک آن ها برای رشد و بروزرسانی وردپرس تلاش می کنند و این برند، یک برند فردی نیست که روزی باشد و با نبود CEO و مدیر عامل آن، دیگر هرگز وجود نداشته باشد. وردپرس در سرتاسر جهان با 53 زبان متفاوت در دسترس است که یکی از آن ها همین زبان فارسی ما می باشد که استفاده از وردپرس را برای فارسی زبانان بسیار راحت و آسان کرده است. این را هم در نظر داشته باشید که اگر به عنوان یک تازه کار وارد دنیای وردپرس شوید، جامعه وردپرس تمام تلاشش را برای کمک کردن به شما و پیشرفت در این راه می کند. پس یادتان نرود که وردپرس همیشه هست و همیشه با شما در حال پیشرفت است.

نتیجه گیری

شاید تا به الان فکر می کردید که استفاده از وردپرس یا به طور کلی، استفاده از یک CMS اعتبار سایت شما را پایین می آورد. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که خیلی از سایت های معتبر و معروف در جهان از همین سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند و این موضوع به هیچ عنوان به اعتبار آن ها آسیبی وارد نکرده است. دلایل استفاده از وردپرس را به شما گفتیم اما همچنان این شما هستید که انتخاب می کنید که طراحی سایتتان به چه صورتی باشد و مطمئن باشید که اگر از هر روشی به درست ترین شکل ممکن استفاده کنید، حتما بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد. هرچند که وردپرس از نظر ما می تواند یک انتخاب عالی و مناسب برای شما باشد که موفقیت شما را از جهاتی تضمین می کند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

Wpbeginner

دیدگاهتان را بنویسید