شبکه ایمن

12 روند برتر فناوری استراتژیک، 2022 چیست و چرا آنها ارزشمند هستند؟

گارتنر هر سال روندهای فناوری را که برای تجارت حیاتی هستند شناسایی می کند. امسال، این فهرست شامل 12 روند استراتژیک است که مدیران عامل را قادر می‌سازد تا رشد، دیجیتالی شدن و کارایی را ارائه دهند و مدیران ارشد فناوری اطلاعات و مدیران ارشد فناوری اطلاعات را به عنوان شرکای استراتژیک در سازمان قرار دهند. کسب و کارها می توانند از روند دیجیتالی شدن بهره برده و از شبکه های کامپیوتری حداکثر استفاده را ببرند و با کمک یک شرکت خدمات شبکه کامپیوتر به اهداف استراتژیک خود دست پیدا کنند.

دیوید گرومبریج، معاون تحلیلگر گارتنر، می‌گوید: «مدیران عامل می‌دانند که باید پذیرش کسب‌وکار دیجیتال را تسریع کنند و به دنبال راه‌های دیجیتال مستقیم‌تر برای ارتباط با مشتریان خود هستند. اما با توجه به ریسک‌های اقتصادی آینده، آنها همچنین می‌خواهند کارآمد باشند و از حاشیه‌ها و جریان نقدی محافظت کنند.» (برای اطلاعات بیشتر در مورد ارزش استراتژیک این روندها، به زیر مراجعه کنید.)

روند 1: دیتا فابریک

بافت داده یکپارچگی انعطاف‌پذیر و انعطاف‌پذیر از منابع داده را در میان پلتفرم‌ها و کاربران تجاری فراهم می‌کند و داده‌ها را در هر جایی که لازم است بدون توجه به محل زندگی داده‌ها در دسترس قرار می‌دهد.

بافت داده می تواند از تجزیه و تحلیل برای یادگیری استفاده کند و به طور فعال توصیه کند که کجا داده ها باید استفاده شوند و تغییر کنند. این می تواند تلاش های مدیریت داده را تا 70٪ کاهش دهد.

روند 2: شبکه امنیت سایبری

شبکه امنیت سایبری یک معماری منعطف و قابل ترکیب است که خدمات امنیتی به طور گسترده توزیع شده و متفاوت را یکپارچه می کند.

شبکه امنیت سایبری بهترین راه حل های امنیتی مستقل را قادر می سازد تا با هم کار کنند تا امنیت کلی را بهبود بخشند و در عین حال نقاط کنترل را به دارایی هایی که برای محافظت از آنها طراحی شده اند نزدیک تر می کنند. می تواند به سرعت و با اطمینان هویت، زمینه و پایبندی خط مشی را در محیط های ابری و غیر ابری تأیید کند.

روند 3: محاسبات افزایش حریم خصوصی

محاسبات افزایش دهنده حریم خصوصی، پردازش داده های شخصی را در محیط های غیرقابل اطمینان ایمن می کند – که به دلیل در حال تحول قوانین حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده ها و همچنین نگرانی های رو به رشد مصرف کننده، بسیار حیاتی است.

محاسبات افزایش حریم خصوصی از انواع تکنیک‌های حفاظت از حریم خصوصی استفاده می‌کند تا امکان استخراج ارزش از داده‌ها را فراهم کند و در عین حال الزامات انطباق را برآورده می‌کند.

 

روند 4: پلتفرم‌های Cloud-Native

پلتفرم‌های بومی ابری فناوری‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند معماری‌های کاربردی جدیدی بسازید که انعطاف‌پذیر، انعطاف‌پذیر و چابک هستند که شما را قادر می‌سازد به تغییرات سریع دیجیتال پاسخ دهید.

پلت‌فرم‌های بومی ابری رویکرد سنتی lift-and-shift به ابر را بهبود می‌بخشند، که از مزایای ابر استفاده نمی‌کند و به تعمیر و نگهداری پیچیدگی می‌افزاید.

روند 5: برنامه های کاربردی قابل ترکیب

برنامه های کاربردی ترکیبی از اجزای مدولار کسب و کار محور ساخته شده اند.

برنامه‌های کاربردی ترکیب‌پذیر، استفاده و استفاده مجدد از کد را آسان‌تر می‌کنند و زمان عرضه راه‌حل‌های نرم‌افزاری جدید را تسریع می‌کنند و ارزش سازمانی را آزاد می‌کنند. شما می توانید با استفاده از سرویس های خدمات شبکه حداکثر استفاده را از برنامه های کاربردی ببرید. این نرم افزارها می توانند به توسعه کسب و کار شما بر بستر شبکه های رایانه ای کمک کنند.

گرایش 6: هوش تصمیم گیری

هوش تصمیم یک رویکرد عملی برای بهبود تصمیم گیری سازمانی است. هر تصمیم را به‌عنوان مجموعه‌ای از فرآیندها مدل‌سازی می‌کند و از هوش و تجزیه و تحلیل برای اطلاع‌رسانی، یادگیری و اصلاح تصمیم‌ها استفاده می‌کند.

هوش تصمیم‌گیری می‌تواند از تصمیم‌گیری انسانی پشتیبانی کرده و آن را تقویت کند و به طور بالقوه، آن را با استفاده از تجزیه و تحلیل افزوده، شبیه‌سازی و هوش مصنوعی خودکار کند.

روند 7: هایپراتوماسیون

هایپراتوماسیون یک رویکرد منضبط و مبتنی بر کسب و کار برای شناسایی سریع، بررسی و خودکارسازی هر چه بیشتر فرآیندهای تجاری و فناوری اطلاعات است.

هایپراتوماسیون مقیاس پذیری، عملیات از راه دور و اختلال در مدل کسب و کار را امکان پذیر می کند.

گرایش 8: مهندسی هوش مصنوعی

مهندسی هوش مصنوعی به‌روزرسانی‌های داده‌ها، مدل‌ها و برنامه‌ها را خودکار می‌کند تا تحویل هوش مصنوعی را ساده‌تر کند.

در ترکیب با حکمرانی قوی هوش مصنوعی، مهندسی هوش مصنوعی تحویل هوش مصنوعی را عملیاتی می کند تا از ارزش تجاری مداوم آن اطمینان حاصل کند.

روند 9: شرکت های توزیع شده

شرکت های توزیع شده منعکس کننده یک مدل کسب و کار دیجیتال اول و اول از راه دور برای بهبود تجربیات کارکنان، دیجیتالی کردن نقاط تماس مصرف کننده و شریک و ایجاد تجربیات محصول هستند.

شرکت‌های توزیع‌شده بهتر به نیازهای کارمندان و مصرف‌کنندگان از راه دور، که تقاضا برای خدمات مجازی و محل‌های کار ترکیبی را افزایش می‌دهند، پاسخ می‌دهند.

روند 10: تجربه کامل

تجربه کل یک استراتژی تجاری است که تجربه کارمند، تجربه مشتری، تجربه کاربر و تجربه چندگانه را در چندین نقطه تماس برای تسریع رشد یکپارچه می کند.

مجموع تجربه می تواند از طریق مدیریت کل نگر تجارب ذینفعان، اعتماد، رضایت، وفاداری و حمایت بیشتر مشتریان و کارکنان را افزایش دهد.

گرایش 11: سیستم های خودمختار

سیستم‌های خودمختار، سیستم‌های فیزیکی یا نرم‌افزاری خود مدیریتی هستند که از محیط‌های خود یاد می‌گیرند و الگوریتم‌های خود را به صورت پویا در زمان واقعی تغییر می‌دهند تا رفتار خود را در اکوسیستم‌های پیچیده بهینه کنند.

سیستم‌های خودمختار مجموعه‌ای چابک از قابلیت‌های فناوری را ایجاد می‌کنند که قادر به پشتیبانی از الزامات و موقعیت‌های جدید، بهینه‌سازی عملکرد و دفاع در برابر حملات بدون دخالت انسان هستند.

روند 12: هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی مولد در مورد مصنوعات از داده‌ها یاد می‌گیرد و خلاقیت‌های جدید و نوآورانه‌ای ایجاد می‌کند که شبیه به اصلی هستند اما آن را تکرار نمی‌کنند.

هوش مصنوعی مولد این پتانسیل را دارد که اشکال جدیدی از محتوای خلاقانه ایجاد کند، مانند ویدیو، و چرخه های تحقیق و توسعه را در زمینه های مختلف از پزشکی تا تولید محصول تسریع بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید