شبکه ایمن

11 تا از بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت در سال 1401

زمانی که صحبت از طراحی یک سایت می شود یکی از مهمترین مواردی که درباره آن صحبت می شود رنگ هاست. رنگ ها روح تازه ای به سایت می بخشند و نقش اصلی را در جذابیت سایت شما دارند. حال ترکیب این رنگ ها با یکدیگر هرکدام مفهوم خاصی را بوجود می آورند و احساس خاصی در مخاطب ایجاد می کنند. به همین خاطر در اینجا می خواهیم درباره بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت صحبت کنیم و ببینیم هر کسب و کاری نسبت به خدمات و محصولی که ارائه می دهد چه ترکیب رنگی را باید داشته باشد و اصلا روانشناسی این ترکیبات رنگ به چه صورت می باشد. به همین خاطر هم چند ترکیب رنگ مرسوم در طراحی سایت را می خواهیم برای شما شرح دهیم و ببینیم هرکدام برای چه سایتی مناسب است. همراه ما باشید.

میخوای بعدا بخونی ؟

دانلــــــود PDF

فهرست

C

بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت

C

ترکیبات رنگ در طراحی سایت های مختلف

بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت

بهترین ترکیب های رنگی

در طراحی سایت

اینکه بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت را بشناسیم بسیار مهم است. هر سایتی نسبت به خدماتی که ارائه می دهد و هر برند به نسبت چیزی که با آن شناخته می شود، رنگ مخصوص به خودش را دارد. این رنگ ها به یک رنگ خاص محدود نمی شوند و شما باید برای هر خدماتی ترکیبی از رنگ ها را به کار بگیرید تا طراحی سایت آن را انجام بدهید. حال ما هم قصد داریم در این مقاله به شما بگوییم که مثلا سایت هایی که در یک دسته بندی خاص قرار می گیرند بهتر است از چه ترکیب رنگ هایی استفاده کنند. در نظر داشته باشید که باز هم در این موضوع خلاقیت حرف اول را می زند اما به علاوه آن، روانشناسی رنگ ها چیزی نیست که بخواهیم به راحتی از کنار آن عبور کنیم و خودسرانه برای سایتمان رنگ انتخاب کنیم.

ترکیبات رنگ در طراحی سایت های مختلف

در انتخاب “ترکیبات رنگ در طراحی سایت” باید اول از همه مخاطب را مد نظر قرار بدهیم. برای مثال مخاطب اگر به دنبال یک سایت طراحی سایت باشد، انتظار دارد که در آن سایت چه رنگ هایی را مشاهده کند؟ نماد این رنگ ها چیست؟ برای یک سایتی با این خدمات چه رنگ هایی انتخاب کنیم که نماد کار ما را بیشتر مشخص کنند؟ با ما با چند مثال همراه باشید که این موضوع را بیشتر متوجه شویم.

بهترین ترکیب های رنگی برای محصولات مرتبط با محیط زیست

زمانی که صحبت از محیط زیست می شود مگر می شود که از رنگ سبز استفاده نکنیم؟ در طراحی سایت محصولات سازگار با محیط زیست یا همان Eco-friendly، رنگ سبز حرف اول را می زند. معمولا بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت این نوع سایت ها شامل رنگ های سبز پر رنگ، لیمویی، گلبهی و سرمه ای است که نماد سرسبزی و پاکیزگی هستند. پس بهتر است اگر همچین سایتی داریم کد این رنگ ها را به طراح سایتمان تحویل بدهیم.

بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت های مربوط به سلامت

سایت هایی که درباره سلامت جسم هستند مانند سایت های تغذیه، ورزش و… معمولا از ترکیب رنگ های روشن استفاده می کنند. رنگ های تیره در این سایت ها معمولا سبز است که بیشتر محدود به یکسری المان کوچک می شود و بیشترین چیزی که در این سایت ها مشاهده می شود رنگ های طیف نارنجی است که نماد محصولات طبیعی و سالم است و این حس را در مخاطب ایجاد می کند که با ورود به این سایت قرار است چیز های زیادی درباره تغذیه سالم و نکات مورد نیاز سلامت بفهمد. ترکیب رنگ این سایت ها معمولا شامل هلویی کم رنگ، نارنجی، گلبهی و سبز پر رنگ می شود.

بهترین ترکیب های رنگ برای سایت های مد و استایل

خیلی از مخاطبان وب هستند که دنبال خبر های مد می گردند. آن ها همیشه دوست دارند از مد جدید پوشاک و اکسسوری ها با خبر باشند. پس لازم است که در یک بک گراند با رنگ روشن، رنگ هایی را مشاهده کنند که درباره استایل و مد روز است. پس بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت این نوع از سایت ها باید کاملا مقصود سایت را برساند و به گونه ای با ترند های مد روز سازگار باشد. بهتر است ترکیب رنگ این سایت ها ار زنگ هایی مانند یاسی، قهوه ای (رنگ زنگ زدگی)، کرمی و مشکی ذغالی استفاده شود.

بهترین ترکیب های زنگ برای سایت های مرتبط با سرگرمی های کودکان

تنها والدین کودکان نیستند که در جلوی این سایت ها می نشینند. کودکان هم قرار است این سایت ها را ببینند و از جذابیت بصری آن لذت ببرند. پس در این سایت ها نباید از ترکیبات رنگ بی روح و خشک استفاده کرد، بلکه برعکس باید تمامی رنگ های این نوع سایت ها شاد و کودکانه باشد که با روحیه کودکان و والدین آن ها(خصوصا مادر) سازگار باشند. در این نوع از سایت ها بیشتر از رنگ های زنده استفاده می شود که حس لذت و شوق را در انسان فعال می کنند. بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت این نوع سایت ها صورتی بچگانه، سبز برگی، نارنجی و بنفش(کم رنگ) است.

بهترین ترکیب های رنگی برای سایت های خلاقیت و نوآوری

این نوع سایت ها نیاز دارند که ترکیب رنگشان هم خلاقانه باشد. اما مهمترین چیز این است که هرچقدر هم باید خلاقیت در این سایت ها به خرج داده شود، باید حس خود کلمه “خلاقیت” به مخاطب القا شود و نشان دهد که در این سایت قرار است اتفاقات جدید رخ بدهد. پس این رنگ ها باید زنده باشند و کنجکاوی مخاطب را فعال کنند. بهترین ترکیب رنگ برای این نوع از سایت ها زرد، آبی نئونی و مشکی است که ترکیب آن ها با یکدیگر جادو می کند.

بهترین ترکیب رنگ برای سایت های انگیزشی و پرورش خوشبینی

مخاطب وارد این سایت شده است که اول از همه از دنیای شلوغ و پر سر و صدا فاصله بگیرد و دوم اینکه می خواهد حس خوب و انرژی دریافت کند. پس در این سایت ها نه قرار است از رنگ های خیلی تند و پررنگ استفاده شود، نه قرار است از رنگ های بی روح و افسرده کننده استفاده کنیم. بهترین ترکیب رنگ برای طراحی سایت این نوع از سایت ها ترکیبی از رنگ های هلویی، کرمی است و بیشتر فونت های آن هم باید به رنگ مشکی ذغالی باشد.

بهترین ترکیب رنگ برای القای حس اعتماد

بله درست است! همه سایت ها باید حس اعتماد را به مخاطب القا کنند اما خب آن حس اعتمادی که به فرض مثال یک سایت بانکی و اقتصادی باید به مخاطب بدهد خیلی فرق می کند با حس اعتمادی که یک سایت کودکانه باید القا کند. معمولا از این دست رنگ هایی که به شما خواهیم گفت، سایت های بانکی، سایت های خدمات الکترونیکی، سایت های ارائه دهنده طراحی سایت و اپلیکیشن، سایت های مرتبط با امور اداری و موارد دیگر از این دست استفاده می کنند. بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت این نوع سایت ها شامل سبز ملایم، آبی کله غازی، سفید روشن، خاکستری تیره و آکوا(نوعی آبی کم رنگ) می شود.

ترکیبات رنگ آرامش بخش و در عین حال اطمینان بخش در طراحی سایت

این نوع رنگ ها بیشتر برای طراحی سایت یکسری از سایت ها مرتبط با آرامش یا مدیتیشن استفاده می شود. معمولا سایت هایی که خدمات ورزش هایی مانند یوگا را ارائه می دهند از این ترکیبات رنگی استفاده می کنند. این ترکیبات رنگ شامل ترکیب رنگ های صورتی بی روح، مرجانی، یاسی، خاکستری و سرمه ای دریایی می شود.

بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت لباس های زنانه

خانم ها روحیات متفاوتی دارند و دارند و معمولا از یک سری رنگ ها بیشتر خوششان می آید. معمولا در سایت هایی که بیشتر مخاطبان آن ها خانم هستند(تقریبا همه مخاطب هایشان) از این رنگ هایی استفاده می شود که آن حس مد روز بودن و زیبایی را القا کنند. رنگ های معمولا ملایم اما به اصطلاح Pale که نمایانگر محصولات پوشاک خانم ها می باشد. بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت این نوع از سایت ها بنفش(پر رنگ)، ارغوانی، گلبهی، نعنایی و نارنجی است.

بهترین ترکیب های رنگ برای سایت ها خیریه

چقدر خوب است که این نوع از سایت ها وجود دارند و چه بهتر که آن حس شعف و شادی را بیش از پیش به مخاطب القا کنند. به همین خاطر باید در طراحی سایت این نوع از سایت ها از رنگ های شاد(نه بچگانه) استفاده بشود. بیشتر این رنگ ها شامل رنگ های عادی ای مانند آبی(پر رنگ و کم رنگ)، زرد، سبز یشمی و سفید می شود.

ترکیبات رنگی قوی و هیجان آور برای طراحی سایت

این نوع از رنگ ها و ترکیبات رنگ بهترین ترکیب های رنگی برای سایت هایی می باشند که هدف های بزرگ و بلند مدت اجتماعی پشتشان است. به فرض مثال سایت های حمایتی و کمپین های انتخاباتی بیشتر از این نوع رنگ ها که شامل صورتی پودری، سبز یشمی، بنفش کم رنگ، صورتی پر رنگ است استفاده می شود.

نتیجه گیری

تاثیر رنگ ها را بر برند ها و سایت ها مشاهده کردید؟ احتمالا متوجه شدید که ار کنار رنگ ها به این سادگی ها نباید گذشت و آن ها تاثیر به سزایی در معرفی برند و کسب و کار ما دارند. در این مقاله سعی کردیم عمومی ترین ترکیبات رنگی ترند امروزی را بیان کنیم و موشکافانه تر آن ها را بررسی کنیم. بهترین ترکیب های رنگی در طراحی سایت به همین موارد ختم نمی شوند و ممکن است با خلاقیت های مختلف هنرمندان و دیزاینر ها، بشود ترکیبات رنگی بهتری هم بوجود آورد و از آن ها استفاده کرد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

99designs

دیدگاهتان را بنویسید