شبکه ایمن

موسیقی الکتریک

از دیسکو گرفته تا داب استپ، موسیقی الکترونیک یکی از گسترده ترین مقوله های عصر مدرن است. این شکل از موسیقی در اکثر کشورهای سراسر جهان محبوب است. موسیقی الکترونیک شامل طیف گسترده ای از سبک های موسیقی است. از دوران پروگرسیو راک موگ تا سرود رانندگی مورودر بیش از 50 سال است. موسیقی الکترونیکی امروزه تولید و کیفیت موسیقی نواخته شده را متحول کرده است. برخلاف موسیقی سنتی، موسیقی الکترونیک به انعطاف‌پذیری و خلاقیت در تولید و پخش موسیقی از جمله اصلاح صدا و ضرب‌های پس‌زمینه اجازه می‌دهد.
پیشنهاد ما :دانلود آهنگ جدید

5. نمای کلی و خصوصیات –
موسیقی الکترونیک از ابزارهای الکترونیکی و فناوری در تولید موسیقی استفاده می کند. هر موسیقی تولید شده و اصلاح شده از طریق هر وسیله الکترونیکی را می توان تحت عنوان موسیقی الکترونیک دسته بندی کرد. با این حال، برای اینکه موسیقی دقیقاً الکترونیکی باشد، آهنگساز موسیقی باید با رسانه الکترونیکی و پردازش الکترونیکی اعمال شده در مفهوم موسیقی خود تعامل داشته باشد. موسیقی الکترونیک از منابع صوتی مختلف از جمله میکروفون، نوسان ساز الکترونیکی و تاسیسات کامپیوتری تولید می شود که ضبط می شود و سپس برای تولید موسیقی مورد نظر ویرایش می شود. موسیقی الکترونیک، به جز موسیقی زنده الکترونیکی، معمولاً از طریق یک بلندگو همراه با سایر آلات موسیقی یا به تنهایی پخش می شود. موسیقی الکترونیک یک سبک یا ژانر موسیقی نیست، بلکه تکنیکی برای تولید موسیقی است.

پیشنهاد ما :دانلود آهنگ جدید

4. منشاء –
موسیقی الکترونیک یکی از جنبه های اصلی توسعه موسیقی به عنوان یک کل در سراسر قرن بیستم بود. توسعه آلات موسیقی الکترونیک در نتیجه آزمایش‌های مختلف تولیدکنندگان و آهنگسازان موسیقی با استفاده از الکترونیک در حال ظهور بود. آلات موسیقی الکترونیک برای بازتولید موسیقی موجود و برای اجرای عمومی به جای تولید آهنگ جدید استفاده می شد. برخی از سازها مانند Telharmonium قادر به سنتز صداهای سازهای ارکستر بودند. فروچیو بوسونی استفاده از سازهای الکترونیکی را در آهنگسازی موسیقی میکروتونال تشویق کرد. او در ترویج موسیقی الکترونیک نقش مهمی داشت و پیش‌بینی استفاده از یک ماشین در تولید موسیقی آینده بود، پیش‌بینی که تقریباً بلافاصله محقق شد.

پیشنهاد ما :دانلود آهنگ جدید

3. گسترش و توسعه –
در سال 1935، اولین ضبط صوت رونمایی شد که با آن وفاداری ضبط بهبود یافته را داشت. ضبط آزمایشی برای استریو در سال 1942 آغاز شد و به آلمان محدود شد. در پایان جنگ جهانی دوم، ضبط‌کننده‌ها و نوارها به ایالات متحده وارد شدند که نشان‌دهنده آغاز ضبط صوت تولید تجاری بود. نوارهای صوتی مغناطیسی طیف گسترده ای از امکانات صوتی را برای هنرمند، آهنگسازان و تهیه کنندگان فراهم می کند. نوارهای صوتی ارزان و قابل اعتماد بودند و آن را از هر رسانه صوتی دیگری محبوب تر کردند. نوار را می توان ویرایش، کاهش سرعت، پخش و فوروارد کرد. موسیقی نوار الکترو آکوستیک در سال 1944 به دلیل راحتی استفاده از نوار تولید شد. بلافاصله، آهنگسازان در پاریس شروع به تولید با استفاده از ضبط صوت برای تقویت تکنیک آهنگسازی به نام Musique Concrete کردند.. تأثیر رایانه منجر به گسترش بیشتر موسیقی الکترونیک در سراسر جهان شد.

پیشنهاد ما :دانلود آهنگ جدید

2. هنرمندان برجسته و سازهای مورد استفاده –
اولین تلاش قابل توجه برای تولید موسیقی الکترونیک توسط تادئوس کیهیل در اوایل قرن بیستم انجام شد که سیگنال های الکتریکی را با استفاده از ژنراتور چرخشی و گیرنده تلفن به صدا تبدیل کرد. او اختراع خود را تلهارمونیوم نامید. لوئیجی روسولو، نقاش آینده پژوه ایتالیایی، جایگزینی موسیقی قدیمی را با موسیقی تولید شده با استفاده از سازهایی که منعکس کننده فناوری فعلی هستند، پیشنهاد کرد. او یک ساز صوتی فعال مکانیکی به نام اینتوناروموری ساخت . لورن هاموند ارگ هاموند را در دهه 1930 اختراع کرد که محتوای هارمونیک تولید می کند که با بالا رفتن نوازنده از صفحه کلید کاهش نمی یابد.

1. اهمیت و میراث بیشتر –
رشد مداوم در زمینه موسیقی الکترونیک در قرن بیست و یکم تا حد زیادی به ظهور و توسعه همزمان اینترنت نسبت داده شده است. وب‌سایت‌های پخش موسیقی و ویدیو مانند Spotify و YouTube دسترسی به موسیقی را آسان‌تر از همیشه کرده‌اند. ترویج موسیقی الکترونیک نیز به ویژه برای هنرمندانی که قبلاً می توانستند قراردادهای ضبط کنند، آسان تر شده است. هنرمندان زمان کمتری را در استودیوها صرف ضبط آهنگ می کنند و بنابراین می توانند آهنگ های بیشتری را در مدت کوتاهی ضبط کنند. هنرمند همچنین می تواند نرم افزار سینت سایزر و محیط های مختلف آهنگسازی خود را برای ساخت موسیقی خود ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید